DMP DMP-U24 DM1L DM2L Liga Juniorów DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje
W tym roku odeszli do wieczności...
Feliks Olejniczak (ur.12-10-1936 zm.4-2-2023)
Marek Fojcik (ur.9-7-1973 zm.15-2-2023)
Jan Szurkowski (ur.10-5-1939 zm.1-5-2023)
Tadeusz Gortat (ur.12-10-1951 zm.26-4-2023)
Andrzej Pawliszak (ur.25-3-1968 zm.3-10-2023)
Marian Zaranek (ur.9-5-1949 zm.6-10-2023)
Robert Gwara (ur.17-12-1976 zm.28-11-2023)
Krzysztof Góral (ur.22-10-1952 zm.12?-12-2023)
Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz
Częstochowa
Daugavpils
Gdańsk
Gniezno
Gorzów Wlkp
Grudziądz
Kraków
Krosno
Leszno
Łódź
Lublin
Opole
Ostrów Wlkp
Piła
Rawicz
Równe
Rybnik
Rzeszów
Tarnów
Toruń
Wrocław
Zielona Góra
Ekstraliga
RUNDA ZASADNICZA
LUBL. GORZ. CZĘS. TORU. WROC. LESZ. GRUD. KROS.
LUBLIN ** ** 52-38 54-36 59-31 44-46 65-25 55-35 56-34
GORZÓW WLKP 41-48 ** ** 51-38 45-45 43-47 57-33 51-39 57-33
CZĘSTOCHOWA 41-49 45-45 ** ** 49-41 39-51 53-37 45-45 56-34
TORUŃ 46-44 47-43 44-46 ** ** 38-52 53-37 52-38 58-32
WROCŁAW 41-49 49-41 46-44 57-33 ** ** 52-38 31-23 62-28
LESZNO 38-52 41-49 41-49 49-41 48-42 ** ** 55-35 46-44
GRUDZIĄDZ 56-34 41-49 45-45 50-40 42-48 40-50 ** ** 51-38
KROSNO 28-62 26-28 41-49 50-40 40-50 47-43 49-41 ** **1 runda 8-9/4/2023: (8/4)Toruń-Gorzów Wlkp, (8/4)Grudziądz-Częstochowa, (9/4)Leszno-Krosno, (27/4)Lublin-Wrocław
2 runda 16-18/4/2023: (16/4)Wrocław-Leszno, (16/4)Częstochowa-Lublin, (18/4)Gorzów Wlkp-Grudziądz, (27/4)Krosno-Toruń
3 runda 21-23/4/2023: (21/4)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (23/4)Grudziądz-Leszno, (23/4)Toruń-Wrocław, (15/5)Lublin-Krosno
4 runda 28-30/4/2023: (28/4)Leszno-Toruń, (28/4)Gorzów Wlkp-Lublin, (30/4)Wrocław-Częstochowa, (30/4)Krosno-Grudziądz
5 runda 5-7/5/2023: (5/5)Częstochowa-Krosno, (5/5)Toruń-Grudziądz, (7/5)Lublin-Leszno, (7/5)Wrocław-Gorzów Wlkp
6 runda 19-21/5/2023: (19/5)Grudziądz-Wrocław, (19/5)Leszno-Częstochowa, (21/5)Krosno-Gorzów Wlkp, (21/5)Toruń-Lublin
7 runda 26-28/5/2023: (28/5)Gorzów Wlkp-Leszno, (28/5)Częstochowa-Toruń, (26/5)Wrocław-Krosno, (26/5)Lublin-Grudziądz
8 runda 4/6/2023: Grudziądz-Lublin, Leszno-Gorzów Wlkp, (25/6)Toruń-Częstochowa, (25/6)Krosno-Wrocław
9 runda 9-11/6/2023: (9/6)Wrocław-Grudziądz, (9/6)Gorzów Wlkp-Krosno, (11/6)Częstochowa-Leszno, (11/6)Lublin-Toruń
10 runda 16-18/4/2023: (16/6)Leszno-Lublin, (18/6)Gorzów Wlkp-Wrocław, (18/6)Grudziądz-Toruń, (29/6)Krosno-Częstochowa
11 runda 30/6-2/7/2023: (30/6)Toruń-Leszno, (30/6)Lublin-Gorzów Wlkp, (2/7)Grudziądz-Krosno, (2/7)Częstochowa-Wrocław
12 runda 7-9/7/2023: (7/7)Krosno-Lublin, (7/7)Leszno-Grudziądz, (9/7)Wrocław-Toruń, (9/7)Gorzów Wlkp-Częstochowa
13 runda 21-23/6/2023: (21/7)Leszno-Wrocław, (21/7)Toruń-Krosno, (23/7)Grudziądz-Gorzów Wlkp, (23/7)Lublin-Częstochowa
14 runda 4-6/8/2023: (4/8)Gorzów Wlkp-Toruń, (4/8)Częstochowa-Grudziądz, (9/8)Wrocław-Lublin, (9/8)Krosno-LesznoKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. BETARD SPARTA WROCŁAW 30 12 0 2 (6) +124
2. PLATINUM MOTOR LUBLIN 28 11 0 3 (6) +187
3. EBUT.PL STAL GORZÓW WLKP 20 7 2 5 (4) +54
4. TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 18 6 3 5 (3) +11
5. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TOR.15 6 0 8 (4) -42
6. FOGO UNIA LESZNO 11 4 1 9 (1) -98
--------------------------------------------------------------
7. ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ 10 3 2 9 (2) -61
--------------------------------------------------------------
8. CELLFAST WILKI KROSNO 7 3 0 11 (1) -1751 RUNDA FINAŁOWA - ĆWIERĆFINAŁY (MIEJSCA 1-6)
TORUŃ - LUBLIN 42-47 LUBLIN - TORUŃ 49-41
GORZÓW WLKP - CZĘSTOCHOWA 41-49 CZĘSTOCHOWA - GORZÓW WLKP 50-40
LESZNO - WROCŁAW 42-48 WROCŁAW - LESZNO 53-37
2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)
CZĘSTOCHOWA - LUBLIN 36-54 TORUŃ - WROCŁAW 45-45
LUBLIN - CZĘSTOCHOWA 58-32 WROCŁAW - TORUŃ 51-39
3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
LUBLIN - WROCŁAW 51-39
WROCŁAW - LUBLIN 35-55
3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE
TORUŃ - CZĘSTOCHOWA 50-40
CZĘSTOCHOWA - TORUŃ 46-44Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2023
1. PLATINUM MOTOR LUBLIN
2. BETARD SPARTA WROCŁAW
3. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ
4. TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
5. EBUT.PL STAL GORZÓW WLKP
6. FOGO UNIA LESZNO
7. ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ
---------------------------------
8. CELLFAST WILKI KROSNO
Ekstraliga - U24
RUNDA ZASADNICZA
LUBL. GORZ. CZĘS. TORU. WROC. LESZ. GRUD. OSTR. KROS.
LUBLIN ** ** 58-32 41-49 40-25 63-27 45-45 50-40 48-42 41-49
GORZÓW WLKP 57-32 ** ** 62-28 50-40 58-32 52-38 51-39 51-39 49-41
CZĘSTOCHOWA 50-39 40-50 ** ** 46-44 66-24 44-46 49-41 32-28 40-50
TORUŃ 41-49 43-47 45-45 ** ** 66-23 47-43 49-41 43-47 45-45
WROCŁAW 35-55 41-49 46-44 43-47 ** ** 39-51 40-50 35-55 36-53
LESZNO 54-36 47-43 56-34 63-27 59-30 ** ** 54-36 55-35 43-47
GRUDZIĄDZ 46-44 46-44 49-40 49-41 59-30 48-42 ** ** 43-47 42-48
OSTRÓW WLKP 56-34 48-42 58-32 27-21 53-37 53-37 47-43 ** ** 43-46
KROSNO 54-36 49-41 58-32 53-37 63-25 45-42 59-30 45-45 ** **1 runda 18/4/2023: Częstochowa-Krosno, Leszno-Wrocław, (8/5)Grudziądz-Toruń, (5/6)Lublin-Gorzów Wlkp
2 runda 25/4/2023: Ostrów Wlkp-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Częstochowa, Wrocław-Lublin, Toruń-Leszno
3 runda 2/5/2023: Częstochowa-Wrocław, Leszno-Ostrów Wlkp, Krosno-Gorzów Wlkp, Lublin-Toruń
4 runda 9/5/2023: Grudziądz-Leszno, Wrocław-Krosno, Ostrów Wlkp-Lublin, Toruń-Częstochowa
5 runda 16/5/2023: Częstochowa-Ostrów Wlkp, Gorzów Wlkp-Wrocław, Krosno-Toruń, Lublin-Grudziądz
6 runda 23/5/2023: Ostrów Wlkp-Krosno, Leszno-Lublin, Grudziądz-Częstochowa, Toruń-Gorzów Wlkp
7 runda 30/5/2023: Gorzów Wlkp-Ostrów Wlkp, Wrocław-Toruń, Częstochowa-Leszno, (10/7)Krosno-Grudziądz
8 runda 6/6/2023: Ostrów Wlkp-Wrocław, Grudziądz-Gorzów Wlkp, Leszno-Krosno, Lublin-Częstochowa
9 runda 13/6/2023: Krosno-Lublin, Gorzów Wlkp-Leszno, Wrocław-Grudziądz, Toruń-Ostrów Wlkp
10 runda 20/6/2023: Grudziądz-Wrocław, Lublin-Krosno, Leszno-Gorzów Wlkp, Ostrów Wlkp-Toruń
11 runda 27/6/2023: Częstochowa-Lublin, Krosno-Leszno, Wrocław-Ostrów Wlkp, (17/7)Gorzów Wlkp-Grudziądz
12 runda 4/7/2023: Grudziądz-Krosno, Ostrów Wlkp-Gorzów Wlkp, Leszno-Częstochowa, Toruń-Wrocław
13 runda 11/7/2023: Gorzów Wlkp-Toruń, Częstochowa-Grudziądz, Krosno-Ostrów Wlkp, Lublin-Leszno
14 runda 18/7/2023: Toruń-Krosno, Grudziądz-Lublin, Ostrów Wlkp-Częstochowa, Wrocław-Gorzów Wlkp
15 runda 1/8/2023: Leszno-Grudziądz, Lublin-Ostrów Wlkp, Częstochowa-Toruń, (14/8)Krosno-Wrocław
16 runda 8/8/2023: Ostrów Wlkp-Leszno, Toruń-Lublin, (21/8)Wrocław-Częstochowa, (21/8)Gorzów Wlkp-Krosno
17 runda 15/8/2023: Krosno-Częstochowa, Toruń-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Lublin, Wrocław-Leszno
18 runda 22/8/2023: Leszno-Toruń, Lublin-Wrocław, Grudziądz-Ostrów Wlkp, Częstochowa-Gorzów WlkpKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. ORLEN CELFAST WILKI KROSNO 35 13 2 1 (7) +178
2. ENEA STAL GORZÓW WLKP 28 11 0 5 (6) +117
--------------------------------------------------------------
3. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW 26 10 1 5 (5) +79
4. DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA UNIA 25 9 1 6 (6) +114
5. MOTOR LUBLIN 19 7 1 8 (3) +9
6. ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ 16 7 0 9 (2) -33
7. TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 16 6 1 9 (3) -66
8. KS TORUŃ 11 4 2 10 (1) -50
9. BECKHOFF SPARTA WROCŁAW 2 1 0 15 (0) -348RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
GORZÓW WLKP - KROSNO 49-40
KROSNO - GORZÓW WLKP 49-41Ostateczna kolejność drużyn w Mistrzostwach Ekstraligi-U24 2023
1. ENEA STAL GORZÓW WLKP
---------------------------------
2. ORLEN CELFAST WILKI KROSNO
3. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW
4. DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA UNIA LESZNO
5. MOTOR LUBLIN
6. ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ
7. TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
8. KS TORUŃ
9. BECKHOFF SPARTA WROCŁAW
Polska Liga Żużlowa (1 Liga)
W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.
RUNDA ZASADNICZA
OSTR. ZIEL. BYDG. ŁÓDŹ. LAND. GDAŃ. RYBN. POZN.
OSTRÓW WLKP ** ** 34-55 51-38 21-26 60-30 51-39 45-44 48-41
ZIELONA GÓRA 54-36 ** ** 50-40 57-33 62-28 49-41 65-25 53-37
BYDGOSZCZ 56-34 43-47 ** ** 49-41 46-43 49-41 53-37 48-42
ŁÓDŹ 41-49 35-55 42-48 ** ** 50-40 43-47 35-55 47-42
LANDSHUT 38-52 44-46 52-38 49-40 ** ** 51-39 50-40 49-41
GDAŃSK 46-41 37-53 47-43 51-39 44-46 ** ** 40-50 49-40
RYBNIK 40-50 38-52 49-41 48-42 51-39 46-43 ** ** 48-42
POZNAŃ 46-44 42-47 44-46 43-47 48-42 49-41 46-44 ** **1 runda 8/4/2023: Bydgoszcz-Łódź, Gdańsk-Ostrów Wlkp, (9/4)Poznań-Landshut, (20/4)Rybnik-Zielona Góra
2 runda 16/4/2023: Ostrów Wlkp-Rybnik, (4/5)Łódź-Gdańsk, (5/5)Landshut-Bydgoszcz, (12/5)Zielona Góra-Poznań
3 runda 23/4/2023: Gdańsk-Zielona Góra, Landshut-Ostrów Wlkp, Bydgoszcz-Rybnik, (22/4)Poznań-Łódź
4 runda 30/4/2023: Zielona Góra-Bydgoszcz, Łódź-Landshut, (4/5)Ostrów Wlkp-Poznań, (12/5)Rybnik-Gdańsk
5 runda 7/5/2023: (6/5)Ostrów Wlkp-Łódź, Landshut-Zielona Góra, Poznań-Rybnik, (1/6)Bydgoszcz-Gdańsk
6 runda 21/5/2023: (20/5)Rybnik-Łódź, Bydgoszcz-Poznań, Gdańsk-Landshut, (2/7)Zielona Góra-Ostrów Wlkp
7 runda 28/5/2023: Landshut-Rybnik, Łódź-Zielona Góra, Poznań-Gdańsk, (1/7)Ostrów Wlkp-Bydgoszcz
8 runda 3-4/6/2023: (3/6)Zielona Góra-Łódź, (3/6)Gdańsk-Poznań, (4/6)Rybnik-Landshut, (4/6)Bydgoszcz-Ostrów Wlkp
9 runda 11/6/2023: (10/6)Łódź-Rybnik, Ostrów Wlkp-Zielona Góra, Poznań-Bydgoszcz, Landshut-Gdańsk
10 runda 18/6/2023: Rybnik-Poznań, Gdańsk-Bydgoszcz, Zielona Góra-Landshut, (16/7)Łódź-Ostrów Wlkp
11 runda 25/6/2023: (24/6)Gdańsk-Rybnik, Bydgoszcz-Zielona Góra, Poznań-Ostrów Wlkp, Landshut-Łódź
12 runda 8-9/7/2023: (8/7)Ostrów Wlkp-Landshut, (8/7)Rybnik-Bydgoszcz, (9/7)Łódź-Poznań, (9/7)Zielona Góra-Gdańsk
13 runda 23/7/2023: (2/7)Gdańsk-Łódź, Rybnik-Ostrów Wlkp, Bydgoszcz-Landshut, Poznań-Zielona Góra
14 runda 13/8/2023: (12/8)Zielona Góra-Rybnik, Łódź-Bydgoszcz, Landshut-Poznań, Ostrów Wlkp-GdańskKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. ENEA FALUBAZ ZIELONA GÓRA 35 14 0 0 (7) +232
2. ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ 21 8 0 6 (5) +18
3. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW W. 21 8 0 6 (5) +22
4. ROW RYBNIK 18 7 0 7 (4) -28
5. TRANS MF LANDSHUT DEVILS 15 6 0 8 (3) -56
6. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 12 5 0 9 (2) -45
--------------------------------------------------------------
7. H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ ŁÓDŹ 10 4 0 10 (2) -93
--------------------------------------------------------------
8. INVESTHOUSEPLUS PSŻ POZNAŃ 8 4 0 10 (0) -501 RUNDA FINAŁOWA - ĆWIERĆFINAŁY (MIEJSCA 1-6)
GDAŃSK - ZIELONA GÓRA 30-60 ZIELONA GÓRA - GDAŃSK 59-31
LANDSHUT - BYDGOSZCZ 44-45 BYDGOSZCZ - LANDSHUT 53-37
RYBNIK - OSTRÓW WLKP 51-39 OSTRÓW WLKP - RYBNIK 50-40
2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)
OSTRÓW WLKP - ZIELONA GÓRA 42-47 RYBNIK - BYDGOSZCZ 49-41
ZIELONA GÓRA - OSTRÓW WLKP 55-35 BYDGOSZCZ - RYBNIK 46-44
3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
RYBNIK - ZIELONA GÓRA 40-50
ZIELONA GÓRA - RYBNIK 58-32Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2023
1. ENEA FALUBAZ ZIELONA GÓRA
2. ROW RYBNIK
3. ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ
4. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WLKP
---------------------------------
5. TRANS MF LANDSHUT DEVILS - spadek na skutek zmian regulaminowych
---------------------------------
6. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7. H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ ŁÓDŹ
8. INVESTHOUSEPLUS PSŻ POZNAŃ
Polska 2 Liga Żużlowa
RUNDA ZASADNICZA
GNIE. OPOLE RAWI. DAUG. RZES. TARN. PIŁA
GNIEZNO ** ** 60-30 55-35 50-40 44-46 53-37 59-31
OPOLE 56-34 ** ** 54-35 52-38 45-45 46-44 45-45
RAWICZ 37-53 34-56 ** ** 56-33 46-44 45-45 43-47
DAUGAVPILS 47-43 45-45 57-33 ** ** 48-42 37-41 45-45
RZESZÓW 46-43 45-45 70-19 63-27 ** ** 46-32 60-30
TARNÓW 44-46 ----- 62-28 43-47 37-53 ** ** 59-31
PIŁA 45-45 39-51 51-39 33-57 48-42 38-51 ** **
1 runda 8/4/2023: Rawicz-Daugavpils, (20/4)Tarnów-Rzeszów, (7/5)Piła-Gniezno
2 runda 16/4/2023: Opole-Tarnów, Rzeszów-Piła, (14/5)Gniezno-Rawicz
3 runda 23/4/2023: Daugavpils-Gniezno, (22/4)Rawicz-Rzeszów, Piła-Opole
4 runda 30/4/2023: (29/4)Tarnów-Piła, Opole-Rawicz, Rzeszów-Daugavpils
5 runda 7/5/2023: Daugavpils-Opole, Rawicz-Tarnów, (27/5)Gniezno-Rzeszów
6 runda 21/5/2023: Opole-Gniezno, Tarnów-Daugavpils, Piła-Rawicz
7 runda 4/6/2023: (3/6)Gniezno-Tarnów, Rzeszów-Opole, Daugavpils-Piła
8 runda 18/6/2023: (17/6)Piła-Daugavpils, Opole-Rzeszów, Tarnów-Gniezno
9 runda 2/7/2023: Gniezno-Opole, Daugavpils-Tarnów, (1/7)Rawicz-Piła
10 runda 9/7/2023: (8/7)Rzeszów-Gniezno, Opole-Daugavpils, Tarnów-Rawicz
11 runda 23/7/2023: (22/7)Rawicz-Opole, Daugavpils-Rzeszów, Piła-Tarnów
12 runda 19/8/2023: (13/8)Gniezno-Daugavpils, (18/8)Rzeszów-Rawicz, Opole-Piła
13 runda 13/8/2023: (12/8)Rawicz-Gniezno, Tarnów-Opole, Piła-Rzeszów
14 runda 27/8/2023: Daugavpils-Rawicz, (26/8)Rzeszów-Tarnów, Gniezno-PiłaKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. TEXOM STAL RZESZÓW 21 7 2 3 (5) +137
2. ULTRAPUR START GNIEZNO 20 7 1 4 (5) +91
3. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE 19 6 4 2 (3) +43
4. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 14 5 1 6 (3) +43
--------------------------------------------------------------
5. OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS 14 5 2 5 (2) -24
6. ENEA POLONIA PIŁA 10 3 3 6 (1) -113
7. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAW.5 2 1 9 (0) -1771 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)
TARNÓW - RZESZÓW 38-51 OPOLE - GNIEZNO 44-46
RZESZÓW - TARNÓW 56-34 GNIEZNO - OPOLE 51-39
2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
GNIEZNO - RZESZÓW 38-52
RZESZÓW - GNIEZNO 57-32Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2023
1. TEXOM STAL RZESZÓW
---------------------------------
2. ULTRAPUR START GNIEZNO
3. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE
4. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
5. OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS
6. ENEA POLONIA PIŁA
7. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ
Runda zasadnicza - eliminacje grupowe
GRUPA A GRUPA B
1.Krosno 16 177 1.Grudziądz 15 168
2.Lublin 12 161 2.Bydgoszcz 10 130
3.Tarnów 7 68 3.Toruń 8 95
4.Rzeszów 4 48 4.Gdańsk 7 85
GRUPA C GRUPA D
1.Gorzów Wlkp 16 214 1.Leszno 13 146
2.Zielona Góra 11 145 2.Ostrów Wlkp 12 148
3.Poznań 9 106 3.Drużyna ACCR 7 73
4.Piła 2 10 4.Rawicz 5 65
5.Gniezno 3 44
GRUPA E
1.Częstochowa 16 145
2.Rybnik 12 112
3.Wrocław 11 107
4.Łódź 9 110
5.Opole 3 30
Runda ćwierćfinałowa
GRUPA 1 GRUPA 2
1.Krosno 14 161 1.Ostrów Wlkp 16 179
2.Leszno 11 128 2.Lublin 11 139
3.Bydgoszcz 10 115 3.Rybnik 5 65
4.Wrocław 5 72 4.Poznań 4 44
GRUPA 3 GRUPA 4
1.Grudziądz 14 159 1.Zielona Góra 10 110
2.Gorzów Wlkp 13.5 157 2.Toruń 9 112
3.Łódź 8.5 108 3.Częstochowa 8 120
4.Tarnów 4 49 4.Drużyna ACCR 3 18
Runda półfinałowa
GRUPA 1 GRUPA 2
1.Grudziądz 16 165 1.Krosno 12.5 131
2.Zielona Góra 9 109 2.Gorzów Wlkp 10.5 120
3.Lublin 8 110 3.Toruń 9 103
4.Leszno 7 95 4.Ostrów Wlkp 8 121
44. Finał DMPJ - Zielona Góra 18/9, Gorzów Wlkp 21/9, Krosno 27/9, Grudziądz 3/10/2023
1. Wilki Krosno 15 141
2. GKM Grudziądz 12 146
3. Falubaz Zielona Góra 7 101
4. Stal Gorzów Wlkp 5 85
79. Finał IMP - Rzeszów 8/6, Piła 16/7, Łódź 4/9/2023
1. Bartosz Zmarzlik Platinum Motor Lublin
2. Maciej Janowski Betard Sparta Wrocław
3. Patryk Dudek For Nature Solutions Apator Toruń
57. Finał MIMP - Lublin 30/8/2023
1. Bartłomiej Kowalski Betard Sparta Wrocław
2. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
3. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
50. Finał MPPK - Rzeszów 2/4/2023
1. Platinum Motor Lublin 22+3
2. Fogo Unia Leszno 22+2
3. Tauron Włókniarz Częstochowa 18+3
42. Finał MMPPK - Częstochowa 20/9/2023
1. Motor Lublin 24
2. Stal Gorzów Wlkp 19
3. Ostrovia Ostrów Wlkp 18+3
63. Finał Złotego Kasku - Memoriał Jerzego Szczakiela - Opole 6/5/2023
1. Maciej Janowski Betard Sparta Wrocław
2. Bartosz Zmarzlik Platinum Motor Lublin
3. Piotr Pawlicki jr. Betard Sparta Wrocław
58. Finał Srebrnego Kasku - Częstochowa 1/5/2023
1. Bartłomiej Kowalski Betard Sparta Wrocław
2. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
3. Kacper Pludra Zooleszcz GKM Grudziądz
47. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 3/5/2023
1. Wiktor Przyjemski Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Oskar Paluch ebut.pl Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Lodzie - Turniej nr 1 - Sanok 25/2/2023
1. Franz Zorn Austria
2. Lucas Bauer Niemcy (lic.Włochy)
3. Jimmy Olsen Szwecja
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2023:
1. Franz Zorn Austria
2. Lucas Bauer Niemcy (lic.Włochy)
3. Jimmy Olsen Szwecja
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Lodzie - Turniej nr 2 - Sanok 26/2/2023
1. Lucas Bauer Niemcy (lic.Włochy)
2. Franz Zorn Austria
3. Lucas Hutla Czechy
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2023:
1. Franz Zorn Austria
2. Lucas Bauer Niemcy (lic.Włochy)
3. Jimmy Olsen Szwecja
Zielona Góra 21/3/2023 testmecz ENEA FALUBAZ ZIELONA GÓRA - FOGO UNIA LESZNO 48 - 42
(1)B.Smektała-13(3,2,3,2,3), (2)A.Mencel-1+1(0,1*,0,-,0), (3)J.Lidsey-6(1,2,3,0), (4)M.Borowiak-0(w), (5)G.Zengota-9(3,1,2,3), (6)D.Ratajczak-10(2,3,0,2,3), (7)H.Jabłoński-0(0,0,0), (8)N.Parnicki-3+1(0,1,1*,1) - (9)Prz.Pawlicki-8+1(2,2*,2,0,2), (10)L.Becker-9+2(2,3,1*,2,1*), (11)R.Tungate-9(0,3,3,3), (12)K.Buczkowski-6+1(1*,1,1,3,d), (13)R.Jensen-10+1(2,3,2,1*,2), (14)D.Rempała-2(1,1), (15)M.Curzytek-4(3,-,1), (16)F.Ragus-0(0,d), (17)K.Rychliński-ns, (18)F.Frącewicz-ns
sędzia: Remigiusz Substyk tabela biegów
czasy biegów: 62:16,62:25,60:50,61:31,61:10,61:29,61:37,61:57,60:53,61:31,62:32,61:53,61:06,62:10,61:50
zmiany: 1-XV() 2-XV() 6-XII,XIV() 8-V,VIII,XI,XIV() 9-XV() 10-XV() 12-XIV() 13-XIV() 16-VI,VIII
Rybnik 21/3/2023 testmecz ROW RYBNIK - TEXOM STAL RZESZÓW 47 - 43
(1)M.Nowak-9(3,2,1,3), (2)E.Krcmar-8+2(3,1*,2,2*), (3)P.Hellström-Bängs-2+1(0,1,0,1*,0), (4)M.Tudzież-6+1(2*,0,1,1,2), (5)R.Karczmarz-5(0,2,1,2), (6)A.Grmek-6+1(2,3,0,1*), (7)A.Rowe-7+2(1*,1*,3,2) - (9)B.Kurtz-10+1(1*,3,3,-,3), (10)K.Winkler-0(0), (11)P.Wojdyło-10+2(2,2*,2*,1,3), (12)K.Pieszczek-9+1(1*,3,3,2), (13)P.Hansen-8(2,3,-,3), (14)K.Tkocz-4(0,1,3,0,0), (15)P.Trześniewski-6+1(3,0,2*,0,1), (16)L.Chlebowski-0(0,0), (17)S.Grabarczyk-0(w)
sędzia: Bartosz Ignaszewski tabela biegów
czasy biegów: 68:49,69:20,68:33,68:80,68:77,67:97,67:83,69:81,67:42,68:86,69:39,69:03,68:45,70:25,68:24
zmiany: 3-XIV(C) 4-XIV(A) 6-XV(B) 7-XV(D) 9-XV(C) 11-XIV(B) 14-XI,XV(A) 15-VII,XIV(D) 16-VIII,XIII 17-IX
Leszno 23/3/2023 testmecz FOGO UNIA LESZNO - ENEA FALUBAZ ZIELONA GÓRA 50 - 40
(1)Prz.Pawlicki-8+1(3,2,2,1*), (2)L.Becker-5+1(0,1*,0,3,1), (3)R.Tungate-5+2(d2,2*,1*,2), (4)K.Buczkowski-10(3,3,2,2), (5)R.Jensen-8+1(2,3,2,1*), (6)D.Rempała-1(d4,0,-,1), (7)M.Curzytek-3(2,0,1,0), (8)F.Ragus-0(0,0) - (9)B.Smektała-9+2(2,1*,1,3,2*), (10)J.Kołodziej-12+1(1*,2,3,3,3), (11)A.Mencel-1(1,0), (12)G.Zengota-10(3,1,3,0,3), (13)Ch.Holder-7(1,3,3,0), (14)H.Jabłoński-3(1,2,0), (15)D.Ratajczak-7+1(3,0,2,2*), (16)M.Borowiak-1(1), (17)N.Parnicki-0(0)
sędzia: ? tabela biegów
czasy biegów: ?
zmiany: 2-XV() 6-XIV() 7-XV() 8-IV,XIV() 9-XV() 10-XV() 12-XIV() 15-XIV() 16-X 17-XII
Bydgoszcz 31/3/2023 testmecz ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ - CELLFAST WILKI KROSNO 46 - 44
(1)K.Kasprzak-8(3,2,1,1,1), (2)M.Świdnicki-6(0,0,3,2,1), (3)J.Doyle-8+1(2*,2,3,1), (4)V.Milik jr.-9(2,0,1,3,3), (5)A.Lebedevs-9(3,3,3,0), (6)K.Sadurski-2+1(1*,0,1), (7)D.Zieliński-2(2,0,0), (8)M.Levishyn-0(0) - (9)K.Bjerre-7(1,2,2,0,2), (10)Sz.Szlauderbach-4+2(1,1*,0,2*,0), (11)B.Basso-ns, (12)D.Jeleniewski-10(2,1,2,2,3), (13)A.Lyager-9+2(1*,3,0,3,2*), (14)W.Przyjemski-14(3,3,3,2,3), (15)O.Buszkiewicz-2(0,0,1,0,1), (16)brak zawodnika
sędzia: Remigiusz Substyk tabela biegów
czasy biegów: czasów nie mierzono
zmiany: 1-XV(D) 2-XIV(C) 4-XIV(A) 8-XV(B-5) 9-XIV(B) 10-XIV(D) 12-XV(C) 13-XV(A) 14-V,XII 15-I,X
Ostrów Wlkp 4/4/2023 testmecz ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WLKP - BETARD SPARTA WROCŁAW 27 - 63
(1)D.Bewley-10+3(1,2*,2*,2*,3), (2)T.Woffinden-12(3,3,3,3), (3)A.Laguta-6(3,3), (4)Pi.Pawlicki jr.-12(3,-,3,3,3), (5)M.Janowski-9+3(2*,2*,-,3,2*), (6)M.Panicz-1+1(1*,0,0,wu2), (7)B.Kowalski-8+1(2,3,2*,1), (8)F.Gusts-5+1(0,3,2*) - (9)O.Berntzon-5(2,1,d4,0,2), (10)J.Poczta-5(2,0,1,1,1), (11)V.Palovaara-4(0,2,2), (12)K.Grzelak-3+1(0,1*,1,1), (13)G.Walasek-4(1,1,2,d4,d4), (14)J.Krawczyk-2+2(0,1*,1*,0,0), (15)S.Szostak-4(3,d4,1,t), (16)brak zawodnika
sędzia: Tomasz Ociepa tabela biegów
czasy biegów: czasów nie mierzono
zmiany: 1-XIV(A) 4-XV(B) 5-XV(D) 7-XIV(C-3) 8-V,X,XIII 9-XIV(D) 10-XV(A) 13-XV(C) 14-XII,XIV(B-15) 15-XIV(B-?)
Ostrów Wlkp 5/4/2023 testmecz ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WLKP - CELLFAST WILKI KROSNO 32 - 57
(1)V.Milik jr.-9(3,3,3), (2)M.Świdnicki-6+2(1,2*,1,2*,0), (3)M.Levishyn-6+1(0,2*,2,0,2,0), (4)K.Kasprzak-13(3,3,1,2,3,1), (5)A.Lebedevs-9(3,3,3), (6)D.Zieliński-6+2(2,2*,2*), (7)K.Sadurski-8+2(1*,2*,3,2), (8)brak zawodnika - (9)O.Berntzon-10+1(2,1,2,3,2*), (10)G.Walasek-0(0,0,d4,d4), (11)J.Krawczyk-3+1(1*,0,0,1,1), (12)K.Grzelak-3(0,1,1,1), (13)T.Musielak-9(2,1,3,wsu,3), (14)J.Poczta-4(0,1,d4,3), (15)S.Szostak-3(3,0,0), (16)brak zawodnika
sędzia: Paweł Palka tabela biegów
czasy biegów: czasów nie mierzono
zmiany: 2-XV(D) 3-XI,XIV(C) 4-XIII,XV(B) 7-XIV(A) 11-XIV(B) 9-XV(A) 13-XV(C) 14-XIV(D)
Mistrzostwa Piotra Protasiewicz (pożegnanie z torem Piotra Protasiewicza) - Zielona Góra 25/3/2023
1. Jarosław Hampel Platinum Motor Lublin
2. Emil Sayfutdinov Rosja
3. Bartosz Zmarzlik Platinum Motor Lublin
49. Memoriał Idzikowskiego i Czernego - Częstochowa 25/3/2023
1. Mikkel Michelsen Dania
2. Maksym Drabik Tauron Włókniarz Częstochowa
3. Leon Madsen Dania
34. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 26/3/2023
1. Artem Laguta Rosja
2. Dominik Kubera Platinum Motor Lublin
3. Szymon Woźniak ebut.pl Stal Gorzów Wlkp
73. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 26/3/2023
1. Bartosz Smektała Fogo Unia Leszno
2. Przemysław Pawlicki Enea Falubaz Zielona Góra
3. Jaimon Lidsey Australia
Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi im.Zenona Plecha - Toruń 1/4/2023
1. Bartosz Zmarzlik Platinum Motor Lublin
2. Martin Vaculik ebut.pl Stal Gorzów Wlkp
3. Kacper Woryna Tauron Włókniarz Częstochowa
5. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 2/4/2023
1. TEAM 3P LOGISTIC 20
(Nikolai Klindt-11, Rene Bach-9)
2. TEAM TONDER-PROJEKT 16
(Michael Jepsen Jensen-14, Hubert Jabłoński-2)
3. TEAM LOTTO 16
(Peter Ljung-6, Norbert Kościuch-10)
Gorzów Wlkp 12/4/2023 testmecz EBUT.PL STAL GORZÓW WLKP - FOGO UNIA LESZNO 52 - 38
(1)B.Smektała-11(3,3,2,1,2), (2)N.Parnicki-3(0,1,0,2) (3)A.Mencel-1+1(0,0,0,0,1*), (4)G.Zengota-12(3,3,3,3), (5)J.Lidsey-8(3,1,2,2), (6)D.Ratajczak-3(1,0,1,1), (7)H.Jabłoński-0(0,0,0,0) - (9)Sz.Woźniak-12+1(1*,3,3,2,3), (10)O.Fajfer-8+1(2,2*,1,3), (11)M.Vaculik-9+1(2,1*,3,3), (12)W.Jasiński-3+1(1*,2,d4,0,0), (13)M.Pollestad-6+1(2,2,1*,1), (14)O.Paluch-8+2(3,1*,2,2*), (15)M.Bartkowiak-6+1(2*,0,1,3), (16)J.Stojanowski-ns, (R1)O.Hurysz-ns
sędzia: Paweł Michalak tabela biegów
czasy biegów: 60:66,60:94,60:78,61:13,61:75,61:62,61:06,61:31,60:53,60:78,61:91,62:10,61:44,62:59,61:10
zmiany: 1-XV(B) 3-XV(D) 6-XIV(C) 7-XIV(A) 9-XV(C) 12-XV(A) 14-XIV(B) 15-XIV(D)
Zielona Góra 13/4/2023 testmecz ENEA FALUBAZ ZIELONA GÓRA - PLATINUM MOTOR LUBLIN 41 - 49
(1)J.Hampel-13(3,3,2,3,2), (2)D.Kubera-9+2(3,2*,1*,3), (3)F.Lindgren-11+1(2*,3,3,3), (4)J.Holder-6(3,1,1,1), (5)B.Zmarzlik-8+1(2*,3,3,-), (6)K.Grzelak-0(0,0,0,0), (7)Ma.Cierniak-1(1,0,0,0), (8)B.Bańbor-1(0,1) - (9)Prz.Pawlicki-9(1,2,3,0,3), (10)R.Jensen-4+2(2,1*,0,1*), (11)R.Tungate-6(0,2,2,2), (12)V.Trofimov jr.-7+1(1,d,1*,2,3), (13)K.Buczkowski-6(0,1,2,2,1), (14)D.Rempała-4+1(3,1*,0), (15)M.Curzytek-5+3(2*,0,1*,2*), (16)K.Rychliński-ns
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński tabela biegów
czasy biegów: 60:59,61:54,59:66,59:52,60:12,59:91,59:82,60:03,60:50,60:12,61:59,60:31,59:47,61:78,60:46
zmiany: 1-XV(B) 6-XIV(C) 7-XV(D) 8-XIII,XIV(A) 9-XV(A) 12-XIV(B) 13-XV(C) 15-XIV(D)
Półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy - Gdańsk 15/4/2023
1. POLSKA 42
2. SZWECJA 31
3. FRANCJA 24
4. ŁOTWA 23
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 1 - Leszno 24/4/2023
1. Mikołaj Krok Stal Gorzów Wlkp
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Denis Andrzejczak Stal Gorzów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
1 runda Nice Cup - Pardubice 26/4/2023
1. Jan Przanowski Zooleszcz GKM Grudziądz
2. Artioms Juhno Lokomotiv Daugavpils
3. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 1 - Bydgoszcz 29/4/2023
1. Mieszko Mudło GKM Grudziądz
2. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
3. Marcel Chylarecki GKM Grudziądz
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 1 - Bydgoszcz 30/4/2023
1-2. KM Toruń 5.5 25
1-2. Maszoński GKM Grudziądz 5.5 25
3. Włókniarz Częstochowa 4 24
4. Ostrovia Ostrów Wlkp 3 19
5. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 2 14
6. Sparta Wrocław 1 10
7. Unia Leszno 0 7
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 2 - Toruń 1/5/2023
1. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
2. Kacper Mania Unia Leszno
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Mecz towarzyski: Puchar PZM: PSŻ Poznań - Gwiazdy 1 i 2 Ligi: Poznań 1-5-2023
INVESTHOUSEPLUS PSŻ POZNAŃ - GWIAZDY 1 i 2 LIGI 26 - 64
Mecz międzynarodowy POLSKA-AUSTRALIA - Rybnik 3/5/2023
POLSKA - AUSTRALIA 60 - 30
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 3 - Częstochowa 8/5/2023
1. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
2. Kacper Mania Unia Leszno
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
2 runda Nice Cup - Gniezno 10/5/2023
1. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
2. Mikołaj Czapla Start Gniezno
3. Jan Przanowski Zooleszcz GKM Grudziądz
Turniej Par (test toru na PGE Narodowym) - Warszawa 10/5/2023
1. Para nr.4 20
(Jakub Krawczyk-11, Antoni Mencel-9)
2. Para nr.1 19
(Mateusz Cierniak-15, Franciszek Karczewski-4)
3. Para nr.3 17
(Damian Ratajczak-15, Krzysztof Lewandowski-2)
4. Para nr.2 16
(Oskar Paluch-10, Krzysztof Sadurski-6)
5. Para nr.5 15
(Kacper Pludra-13, Paweł Trześniewski-2)
Grand Prix Polski - Warszawa 13/5/2023
1. Fredrik Lindgren Szwecja
2. Jack Holder Australia
3. Bartosz Zmarzlik Polska
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2023:
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Fredrik Lindgren Szwecja
3. Martin Vaculik Słowacja
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 2 - Częstochowa 13/5/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Hubert Frejter KS Toruń
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 2 - Częstochowa 14/5/2023
1. Włókniarz Częstochowa 6 29
2. Maszoński GKM Grudziądz 5 25
3. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 4 21
4. Sparta Wrocław 3 14
5-6. Unia Leszno 1.5 12
5-6. Motor Lublin 1.5 12
7. Wilki Krosno 0 10
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 5 - Grudziądz 29/5/2023
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Ksawery Słomski KS Toruń
3. Karol Szmyd Wilki Krosno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 4 - Wrocław 31/5/2023
1. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
2. Kacper Mania Unia Leszno
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Poznań 31/5/2023
1. Wiktor Przyjemski Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 1/6/2023
1. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
2. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Sebastian Szostak Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3 runda Nice Cup - Poznań 1/6/2023
1. Filip Seniuk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Jakub Poczta Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 6 - Gorzów Wlkp 5/6/2023
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Karol Szmyd Wilki Krosno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 1 - Łódź 6/6/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
1. Para nr.3 20
(Patryk Rolnicki-7, Patryk Wojdyło-13)
2. Para nr.2 18
(Krzysztof Kasprzak-12, Mateusz Świdnicki-6)
3. Para nr.4 11
(Kacper Szopa-3, Bartosz Curzytek-8)
4. Para nr.1 11
(Dawid Grzeszczyk-6, Bartosz Jaworski-5)
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gdańsk 7/6/2023
1. Sebastian Szostak Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
3. Krzysztof Lewandowski KS Toruń
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 8/6/2023
1. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
3. Szymon Bańdur Wilki Krosno
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 3 - Toruń 9/6/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Dorian Biedrzycki KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 3 - Toruń 10/6/2023
1. KM Toruń 6 25
2. Unia Leszno 5 23
3-4. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 3.5 21
3-4. Maszoński GKM Grudziądz 3.5 21
5. Sparta Wrocław 2 15
6. Wilki Krosno 1 12
7. Motor Lublin 0 8
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 2 - Leszno 12/6/2023
1. Stal Gorzów Wlkp 6 26
2. Unia Leszno 5 22
3. KS Toruń 4 21
4. Włókniarz Częstochowa 3 20
5. Ostrovia Ostrów Wlkp 2 14
6. Wilki Krosno 1 12
7. Sparta Wrocław 0 11
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 2 - Rawicz 13/6/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Adam Putkowski Polonia Bydgoszcz
3. Krystian Gręda Kolejarz Rawicz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 4 - Wawrów 16/6/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Dawid Oscenda Unia Leszno
3. Bartosz Byszewski KS Toruń
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 1 - Częstochowa 17/6/2023
1. Leon Madsen Dania
2. Mikkel Michelsen Dania
3. Szymon Woźniak Polska
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:
1. Mikkel Michelsen Dania
2. Leon Madsen Dania
3. Janusz Kołodziej Polska
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 4 - Wawrów 17/6/2023
1-2. Ostrovia Ostrów Wlkp 5.5 26
1-2. Włókniarz Częstochowa 5.5 26
3. Unia Leszno 4 20
4. KS Toruń 3 18
5. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 2 15
6. Maszoński GKM Grudziądz 1 14
7. Motor Lublin 0 7
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 7 - Krosno 19/6/2023
1. Damian Miller GKM Grudziądz
2. Oskar Kręglicki Wilki Krosno
3. Alan Ciurzyński Włókniarz Częstochowa
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 3 - Rzeszów 20/6/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Kornel Nowak Ostrovia Ostrów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 21/6/2023
1. Wiktor Przyjemski Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Łódź 22/6/2023
1. Wiktor Przyjemski Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Kacper Halkiewicz Tauron Włókniarz Częstochowa
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
4 runda Nice Cup - Gdańsk 22/6/2023
1. Olivier Buszkiewicz Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Jakub Poczta Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
Grand Prix-2 Polski - Gorzów Wlkp 23/6/2023
1. Mateusz Cierniak Polska
2. Keynan Rew Australia
3. Emil Breum Dania
Klasyfikacja końcowa Grand Prix-2 2023:
1. Mateusz Cierniak Polska
2. Damian Ratajczak Polska
3. Bartłomiej Kowalski Polska
Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 24/6/2023
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Leon Madsen Dania
3. Fredrik Lindgren Szwecja
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2023:
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Fredrik Lindgren Szwecja
3. Martin Vaculik Słowacja
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 5 - Rybnik 24/6/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Franciszek Szczyrba Rybki Rybnik
3. Wiktor Klecha Rybki Rybnik
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 5 - Rybnik 25/6/2023
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 6 30
2. Maszoński GKM Grudziądz 5 24
3-4. Unia Leszno 3.5 20
3-4. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 3.5 20
5. Sparta Wrocław 2 15
6. Wilki Krosno 1 11
7. Motor Lublin 0 6
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 3 - Ostrów Wlkp 26/6/2023
1. Stal Gorzów Wlkp 6 27
2. Unia Leszno 5 21
3. Wilki Krosno 4 19
4. KS Toruń 3 18
5-6. Motor Lublin 1.5 15
5-6. GKM Grudziądz 1.5 15
7. Ostrovia Ostrów Wlkp 0 5
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 4 - Gniezno 27/6/2023
1. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
2. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
3. Kewin Nycz Stal Gorzów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Indywidualny Puchar Polski w kategorii 85-140cc - Runda 4 - Gdańsk 1/7/2023
1. Krzysztof Harendarczyk Rybki Rybnik
2. Franciszek Szczyrba Rybki Rybnik
3. Mieszko Mudło Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii 85-140ccm:
1. ................ ................
2. ................ ................
3. ................ ................
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 5 - Gdańsk 4/7/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Bydgoszcz 5/7/2023
1. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
2. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
3. Kacper Łobodziński Zooleszcz GKM Grudziądz
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 6/7/2023
1. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
2. Kacper Łobodziński Zooleszcz GKM Grudziądz
3. Piotr Świercz Wilki Krosno
Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Poznań 8/7/2023
POLSKA - RESZTA ŚWIATA 48 - 42
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 1 - Lublin 8/7/2023
1. KS Toruń 6 23
2. Włókniarz Częstochowa 5 22
3. Motor Lublin 4 21
4. Wilki Krosno 3 19
5. Sparta Wrocław 2 11
6. GKM Grudziądz 1 8
-. Ostrovia Ostrów Wlkp - -
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 6 - Bydgoszcz 8/7/2023
1. Franciszek Szczyrba Rybki Rybnik
2. Mieszko Mudło GKM Grudziądz
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 6 - Bydgoszcz 9/7/2023
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 6 27
2. Włókniarz Częstochowa 5 23
3. KM Toruń 4 20
4. Unia Leszno 3 16
5. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 2 15
6. Wilki Krosno 1 12
7. Sparta Wrocław - -
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 5 - Toruń 10/7/2023
1. Stal Gorzów Wlkp 6 26
2. KS Toruń 5 24
3. Motor Lublin 4 19
4. Wilki Krosno 3 18
5. Sparta Wrocław 2 14
6. Unia Leszno 1 13
7. GKM Grudziądz 0 12
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
5 runda Nice Cup - Świętochłowice 15/7/2023
1. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
2. Filip Seniuk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Mikołaj Czapla Start Gniezno
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 7 - Toruń 15/7/2023
1. Bartosz Byszewski KS Toruń
2. Oskar Funtowicz Włókniarz Częstochowa
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 7 - Toruń 16/7/2023
1-2. Włókniarz Częstochowa 5.5 26
1-2. Ostrovia Ostrów Wlkp 5.5 26
3. Maszewski GKM Grudziądz 4 21
4. KM Toruń 3 18
5. Wilki Krosno 2 14
6. Motor Lublin 1 13
7. Sparta Wrocław 0 8
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 6 - Bydgoszcz 18/7/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 4 - Gorzów Wlkp 19/7/2023
1-2. KS Toruń 5.5 25
1-2. Stal Gorzów Wlkp 5.5 25
3. Unia Leszno 4 21
4. Włókniarz Częstochowa 3 20
5. GKM Grudziądz 2 19
6. Sparta Wrocław 1 10
-. Ostrovia Ostrów Wlkp - -
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 7 - Opole 25/7/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Półfinał nr 1 Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 25/7/2023
1. WIELKA BRYTANIA 43
2. SZWECJA 32
3. CZECHY 23
4. NIEMCY 22
Półfinał nr 2 Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 26/7/2023
1. DANIA 42
2. AUSTRALIA 41
3. FRANCJA 21
4. FINLANDIA 16
Baraż Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 28/7/2023
1. AUSTRALIA 54
2. SZWECJA 35
3. FRANCJA 20
4. CZECHY 11
Finał Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 29/7/2023
1. POLSKA 33
2. WIELKA BRYTANIA 31
3. DANIA 29
4. AUSTRALIA 27
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 8 - Częstochowa 29/7/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Nikodem Leśnik Rybki Rybnik
3. Bartosz Byszewski KS Toruń
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 8 - Częstochowa 30/7/2023
1. Włókniarz Częstochowa 6 28
2. Ostrovia Ostrów Wlkp 5 25
3. KM Toruń 4 21
4. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 3 17
5. Maszewski GKM Grudziądz 2 14
6. Wilki Krosno 1 12
7. Motor Lublin 0 9
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
"MECZ NARODÓW im.H.SKRZYDLEWSKIEJ" - Łódź 30/7/2023
1. "ORŁY" 36
2. "WOJOWNICY" 31
3. "EUROPEJSKA" 26
4. "KANGURY" 11
Mecz charytatywny dla ANDREYA KUDRIASHOVA - Opole 23/7/2023
OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE - BETARD SPARTA WROCŁAW 51 - 39
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 9 - Tarnów 8/8/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Kewin Nycz Stal Gorzów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
6 runda Nice Cup - 12.Memoriał Władysława Pietrzaka - Bydgoszcz 10/8/2023
1. Mikołaj Czapla Ultrapur Start Gniezno
2. Olivier Buszkiewicz Abramczyk Polonia Bydoszcz
3. Bartosz Nowak Abramczyk Polonia Bydoszcz
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 9 - Lublin 14/8/2023
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Oskar Kręglicki Wilki Krosno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 10 - Ostrów Wlkp 15/8/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów U19 - Gorzów Wlkp 19/8/2023
1. Wiktor Przyjemski Polska
2. Damian Ratajczak Polska
3. Mathias Pollestad Norwegia
7 runda Nice Cup - Grudziądz 21/8/2023
1. Miłosz Wysocki Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2. Olivier Buszkiewicz Abramczyk Polonia Bydgoszcz
3. Kacper Teska InvesthousePlus PSŻ Poznań
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 11 - Piła 22/8/2023
1. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
2. Adam Putkowski Polonia Bydgoszcz
3. Krystian Gręda Kolejarz Rawicz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 8 - Zielona Góra 23/8/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Adam Putkowski Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 9 - Rędziny 26/8/2023
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Felix Górniak KS Toruń
3. Dorian Biedrzycki KS Toruń
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Jakub Plutowski Włókniarz Częstochowa
2. Bartosz Byszewski KS Toruń
3. Dawid Oscenda Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 85-140ccm - Runda 9 - Rędziny 27/8/2023
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 6 27
2. Włókniarz Częstochowa 5 25
3. KM Toruń 4 22
4. Unia Leszno 3 20
5. Wilki Krosno 2 13
6. Motor Lublin 1 11
7. Sparta Wrocław 0 8
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp 37 180+3
2. Włókniarz Częstochowa 37 181+2
3. KM Toruń 29.5 149
Finał Mistrzostw Europy Par 250ccm - Bydgoszcz 31/8/2023
1. POLSKA 20+5
(Kacper Mania-12+3, Maksymilian Pawełczak-8+2, Emil Maroszek-5)
2. WĘGRY / POLSKA 15+1
(Zoltan Lovas-3+0, Paweł Sitek-12+1)
3. WIELKA BRYTANIA 14+5
(William Cairns-8+2, Cooper Rushen-6+3)
4. SŁOWENIA 13+1
(Tilan Bracko-5+1, Gregor Zorko-4, Sven Cerjak-4+0)
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 6 - Częstochowa 1/9/2023
1. Wilki Krosno 6 30
2. Stal Gorzów Wlkp 5 22
3. Włókniarz Częstochowa 4 20
4. Motor Lublin 3 16
5. Ostrovia Ostrów Wlkp 2 15
6. Sparta Wrocław 1 14
7. GKM Grudziądz 0 8
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Indywidualny Puchar Polski w kategorii 85-140cc - Runda 7 - Toruń 2/9/2023
1. Franciszek Szczyrba Rybki Rybnik
2. Mieszko Mudło Polonia Bydgoszcz
3. Krzysztof Harendarczyk Rybki Rybnik
Klasyfikacja końcowa Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii 85-140ccm:
1. ................ ................
2. ................ ................
3. ................ ................
Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii 85-140cc - Runda 6 - Toruń 3/9/2023
1. Rybki Rybnik 6 28
2. Polonia Bydgoszcz 5 26
3. KS Toruń 4 21
4. Włókniarz Częstochowa 3 19
5. Wawrów Stal Gorzów Wlkp 2 16
6. Ukraina 1 9
7. Rędziny / Rybki II Rybnik 0 7
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 85-140ccm:
1. Rybki Rybnik 34 165
2. Polonia Bydgoszcz 31 152
3. KS Toruń 23 124
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 7 - Wrocław 4/9/2023
1. Stal Gorzów Wlkp 6 26
2. Wilki Krosno 5 20
3. Sparta Wrocław 4 19
4. Włókniarz Częstochowa 3 18
5. Unia Leszno 2 17
6. Motor Lublin 1 15
7. GKM Grudziądz 0 11
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 12 - Poznań 5/9/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 8 - Ostrów Wlkp 6/9/2023
1. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Kacper Mania Unia Leszno
Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Kacper Mania Unia Leszno
2. Filip Bęczkowski Stal Gorzów Wlkp
3. Damian Miller GKM Grudziądz
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rzeszów 6/9/2023
1. Wiktor Rafalski Zooleszcz GKM Grudziądz
2. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
3. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 7/9/2023
1. Wiktor Rafalski Zooleszcz GKM Grudziądz
2. Kacper Halkiewicz Tauron Włókniarz Częstochowa
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 8 - Krosno 8/9/2023
1. Unia Leszno 6 22
2-4. Włókniarz Częstochowa 4 18
Ostrovia Ostrów Wlkp 4 18
Wilki Krosno 4 18
5-6. Motor Lublin 1.5 17
Sparta Wrocław 1.5 17
7. KS Toruń 0 16
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 3 - Bydgoszcz 9/9/2023
1. Leon Madsen Dania
2. Mikkel Michelsen Dania
3. Dominik Kubera Polska
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:
1. Mikkel Michelsen Dania
2. Leon Madsen Dania
3. Janusz Kołodziej Polska
Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm - Runda 13 - Rybnik 12/9/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa Puchar GKSŻ w kategorii 250ccm:
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Emil Maroszek Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Memoriał Wiesława Rutkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Piły - Piła 16/9/2023
1. ASTA TEAM 39
(Kevin Juhl Pedersen-3, Peter Ljung-13, Adrian Cyfer-11, Szymon Woźniak-12)
2. TS-TRANSPIL SPEDITION MARCINBUS TEAM 35
(Bartosz Głogowski-3, Artur Mroczka-10, Jonas Jeppesen-12, Jaimon Lidsey-10)
3. PROFIL VESKEZ TEAM 24
(Antoni Mencel-7, Evgeniy Kostygovs-6, Norbert Kościuch-5, Vadim Tarasienko-6)
4. MRS SELEKT PANATTONI TEAM 22
(Kacper Szopa-2, Jonas Knudsen-4, Mateusz Tonder-7, Bartosz Smektała-9)
Drużynowy Puchar Ekstraligi w kategorii 250ccm - Runda 9 - Grudziądz 16/9/2023
1. Unia Leszno 6 23
2-3. Stal Gorzów Wlkp 4.5 21
Ostrovia Ostrów Wlkp 4.5 21
4. Motor Lublin 3 19
5. KS Toruń 2 17
6. Włókniarz Częstochowa 1 14
7. GKM Grudziądz 0 10
Klasyfikacja końcowa Drużynowego Pucharu Ekstraligi w kategorii 250ccm:
1. Stal Gorzów Wlkp 39 173
2. Unia Leszno 29 139
3. Wilki Krosno 26 136
8 runda Nice Cup - Toruń 19/9/2023
1. Olivier Buszkiewicz Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. Kevin Małkiewicz Zooleszcz GKM Grudziądz
3. Antoni Kawczyński KS Toruń
Indywidualne Mistrzostwa Polski 250ccm - Łódź 20/9, Gdańsk 26/9, Świętochłowice 30/9/2023
1. Maksymilian Pawełczak Polonia Bydgoszcz
2. Paweł Sitek Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Kacper Mania Unia Leszno
Młodzieżowy Turniej Par - Rzeszów 20/9/2023
1. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 21
2. Ultrapur Start Gniezno 19
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 16
4. OK Bedmet Kolejarz Opole 12
5. Texom Stal Rzeszów 11
6. Enea Polonia Piła 11
Młodzieżowy Turniej Par - Opole 21/9/2023
1. Ultrapur Start Gniezno 19
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 18
3. Texom Stal Rzeszów 17
4. Enea Polonia Piła 13
5. OK Bedmet Kolejarz Opole 12
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11
Indywidualne Mistrzostwa Polski 85-140ccm - Bydgoszcz 23/9, Gdańsk 24/9, Częstochowa 13/10/2023
1. Krzysztof Harendarczyk Rybki Rybnik
2. Franciszek Szczyrba Rybki Rybnik
3. Mieszko Mudło Polonia Bydgoszcz
Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Śląska - Świętochłowice 24/9/2023
1. Tim Soerensen Dania
2. Robert Chmiel OK Bedmet Kolejarz Opole
3. Patryk Wojdyło ROW Rybnik
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rybnik 25/9/2023
1. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
2. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Opole 26/9/2023
1. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
2. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
Młodzieżowy Turniej Par - Gniezno 27/9/2023
1. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 18
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 15
3. Enea Polonia Piła 15
4. Ultrapur Start Gniezno 15
5. OK Bedmet Kolejarz Opole 13
6. Texom Stal Rzeszów 13
Młodzieżowy Turniej Par - Gdańsk 28/9/2023
1. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 23
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 18
3. Texom Stal Rzeszów 17
4. Enea Polonia Piła 12
5. Ultrapur Start Gniezno 10
6. OK Bedmet Kolejarz Opole 9
Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 28/9, Leszno 5/10/2023
1. Sebastian Szostak Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Hubert Jabłoński Fogo Unia Leszno
3. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
Grand Prix Polski - Toruń 30/9/2023
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Fredrik Lindgren Szwecja
3. Leon Madsen Dania
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2023:
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Fredrik Lindgren Szwecja
3. Martin Vaculik Słowacja
Finał Mistrzostw Europy Par - Opole 1/10/2023
1. POLSKA 26
2. DANIA 24
3. FINLANDIA 20
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Zielona Góra 4/10/2023
1. Antoni Mencel Fogo Unia Leszno
2. Damian Ratajczak Fogo Unia Leszno
3. Bartosz Bańbor Platinum Motor Lublin
Młodzieżowy Turniej Par - Piła 5/10/2023
1. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 16
2. Enea Polonia Piła 16
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 13
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 13
5. Texom Stal Rzeszów 6
6. Ultrapur Start Gniezno 4
Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa 2 Ligi Żużlowej - Piła 14/10/2023
1. Oskar Polis OK Bedmet Kolejarz Opole
2. Tim Soerensen Ultrapur Start Gniezno
3. Marcin Nowak Texom Stal Rzeszów
15-lecie startów Tobiasza Musielaka - Leszno 14/10/2023
1. Jaimon Lidsey Australia
2. Bartosz Smektała Fogo Unia Leszno
3. Jakub Miśkowiak Tauron Włókniarz Częstochowa
71. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 15/10/2023
1. Jakub Miśkowiak Tauron Włókniarz Częstochowa
2. Jakub Krawczyk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Bartosz Smektała Fogo Unia Leszno
1. Patryk Wojdyło ROW Rybnik
2. Kacper Gomólski Ultrapur Start Gniezno
3. Jakub Jamróg H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
6. Memoriał Krystiana Rempały - Tarnów 23/10/2023
1. Jakub Jamróg H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
2. Filip Seniuk Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3. Nazer Parnicki Fogo Unia Leszno