DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje
W tym roku odeszli do wieczności...
Benedykt Bogdanowicz (ur.13-3-1934 zm.14-2-2012)
Wiesław Rutkowski (ur.13-7-1935 zm.14-3-2012)
Piotr Włodarczyk (ur.9-2-1967 zm.11-4-2012)
Władysław Jankowski (ur.31-7-1920 zm.11-4-2012)
Lee Richardson (ur.25-4-1979 zm.13-5-2012) - wypadek na torze we Wrocławiu
Jerzy Hłasko (ur.?-?-19??zm.17-5-2012)
Jacek Skowron (ur.8-4-1963 zm.29-6-2012)
Józef Dyląg (ur.?-?-1928 zm.17-10-2012)
Bolesław Proch (ur.4-2-1952 zm.22-12-2012)
Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz
Częstochowa
Daugavpils
Gdańsk
Gniezno
Gorzów Wlkp
Grudziądz
Kraków
Krosno
Leszno
Łódź
Lublin
Opole
Ostrów Wlkp
Piła
Rawicz
Równe
Rybnik
Rzeszów
Tarnów
Toruń
Wrocław
Zielona Góra
Ekstraliga
RUNDA ZASADNICZA
TARN. GORZ. ZIEL. TORUŃ LESZ. BYDG. RZES. CZĘS. WROC. GDAŃ.
TARNÓW ** ** 46-44 61-28 50-40 56-34 57-33 55-34 50-40 61-29 63-27
GORZÓW WLKP 49-41 ** ** 44-21 57-33 44-46 52-37 53-37 61-28 57-33 59-31
ZIELONA GÓRA 45-45 45-45 ** ** 47-43 51-39 54-36 50-39 57-33 58-32 54-36
TORUŃ 43-47 50-40 39-51 ** ** 57-33 51-39 58-32 60-30 54-35 63-27
LESZNO 48-42 51-39 39-51 45-45 ** ** 51-39 53-37 49-41 52-38 50-40
BYDGOSZCZ 43-46 47-43 52-38 49-41 50-40 ** ** 53-37 45-45 52-38 59-30
RZESZÓW 42-48 40-50 48-42 48-42 45-45 55-35 ** ** 50-39 53-37 45-45
CZĘSTOCHOWA 40-50 32-58 45-45 38-52 50-39 50-40 43-47 ** ** 52-26 61-29
WROCŁAW 43-47 43-47 47-42 44-46 45-45 46-44 50-39 48-42 ** ** 52-38
GDAŃSK 49-41 41-49 43-46 43-46 39-51 43-47 51-39 54-36 47-42 ** **1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Bydgoszcz-Zielona Góra, Leszno-Częstochowa, Tarnów-Wrocław, Gdańsk-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Toruń
2 runda 15/4/2012: Toruń-Gdańsk, (3/5)Wrocław-Gorzów Wlkp, (29/4)Rzeszów-Leszno, (29/4)Częstochowa-Bydgoszcz, Zielona Góra-Tarnów
3 runda 22/4/2012: Toruń-Zielona Góra, Leszno-Wrocław, Tarnów-Częstochowa, Gdańsk-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Rzeszów
4 runda 6/5/2012: Bydgoszcz-Tarnów, Wrocław-Gdańsk, (27/5)Rzeszów-Toruń, Częstochowa-Gorzów Wlkp, (27/5)Zielona Góra-Leszno
5 runda 13/5/2012: Toruń-Bydgoszcz, Wrocław-Rzeszów, Tarnów-Leszno, Gdańsk-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Zielona Góra
6 runda 20/5/2012: Bydgoszcz-Wrocław, (13/6)Zielona Góra-Rzeszów, Leszno-Gdańsk, Tarnów-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Toruń
7 runda 3/6/2012: Toruń-Tarnów, Częstochowa-Wrocław, Rzeszów-Bydgoszcz, Gdańsk-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Leszno
8 runda 10/6/2012: Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, Leszno-Toruń, Tarnów-Gdańsk, Rzeszów-Częstochowa, Zielona Góra-Wrocław
9 runda 17/6/2012: Toruń-Wrocław, Leszno-Bydgoszcz, Rzeszów-Tarnów, Częstochowa-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Gdańsk
10 runda 24/6/2012: Gdańsk-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Częstochowa, Tarnów-Rzeszów, Bydgoszcz-Leszno, Wrocław-Toruń
11 runda 1/7/2012: Wrocław-Zielona Góra, Częstochowa-Rzeszów, Gdańsk-Tarnów, Toruń-Leszno, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz
12 runda 15/7/2012: Leszno-Gorzów Wlkp, (3/8)Bydgoszcz-Rzeszów, Zielona Góra-Gdańsk, Wrocław-Częstochowa, Tarnów-Toruń
13 runda 22/7/2012: Toruń-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Tarnów, Gdańsk-Leszno, Rzeszów-Zielona Góra, Wrocław-Bydgoszcz
14 runda 29/7/2012: (7/8)Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Gdańsk, (7/8)Leszno-Tarnów, Rzeszów-Wrocław, (7/8)Bydgoszcz-Toruń
15 runda 5/8/2012: Leszno-Zielona Góra, (18/8)Gorzów Wlkp-Częstochowa, Toruń-Rzeszów, Gdańsk-Wrocław, Tarnów-Bydgoszcz
16 runda 12/8/2012: Rzeszów-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Gdańsk, (13/8)Częstochowa-Tarnów, Wrocław-Leszno, Zielona Góra-Toruń
17 runda 19/8/2012: Tarnów-Zielona Góra, Bydgoszcz-Częstochowa, Leszno-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Wrocław, Gdańsk-Toruń
18 runda 26/8/2012: Toruń-Gorzów Wlkp, Rzeszów-Gdańsk, Wrocław-Tarnów, Częstochowa-Leszno, Zielona Góra-BydgoszczKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. AZOTY TAURON TARNÓW 37 14 1 3 (8) +195
2. STAL GORZÓW WLKP 33 12 1 5 (8) +189
3. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 30 10 3 5 (7) +65
4. UNIBAX TORUŃ 26 10 1 7 (5) +102
--------------------------------------------------------------
5. UNIA LESZNO 26 9 3 6 (5) +1
6. POLONIA BYDGOSZCZ 20 8 1 9 (3) -17
7. PGE MARMA RZESZÓW 17 6 2 10 (3) -82
8. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 14 4 2 12 (4) -115
9. BETARD SPARTA WROCŁAW 12 5 1 12 (1) -148
10.LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK 10 4 1 13 (1) -1901 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)
TARNÓW - TORUŃ 48-42 ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP 45-45
TORUŃ - TARNÓW 45-45 GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA 56-34
1 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 9 MIEJSCE
WROCŁAW - GDAŃSK 52-38
GDAŃSK - WROCŁAW 50-39
2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
GORZÓW WLKP - TARNÓW 47-42
TARNÓW - GORZÓW WLKP 51-39
2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE
TORUŃ - ZIELONA GÓRA 50-40
ZIELONA GÓRA - TORUŃ 49-41Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2012
1. AZOTY TAURON TARNÓW
2. STAL GORZÓW WLKP
3. UNIBAX TORUŃ
4. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. UNIA LESZNO
6. POLONIA BYDGOSZCZ
7. PGE MARMA RZESZÓW
8. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
9. BETARD SPARTA WROCŁAW
---------------------------------
10.LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSKBaraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2013
1 Liga
W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.
RUNDA ZASADNICZA
GNIE. LUBL. GRUD. DAUG. ŁÓDŹ OSTR.
GNIEZNO ** ** 47-43 45-45 54-36 50-40 57-33
LUBLIN 50-40 ** ** 51-39 58-32 59-31 58-32
GRUDZIĄDZ 41-48 49-40 ** ** 53-37 46-44 61-29
DAUGAVPILS 53-37 55-35 47-43 ** ** 48-42 56-34
ŁÓDŹ 46-44 54-36 61-29 57-33 ** ** 41-49
OSTRÓW WLKP 44-46 45-44 33-57 47-43 53-36 ** **1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Ostrów Wlkp-Daugavpils, (24/6)Lublin-Grudziądz, Gniezno-Łódź
2 runda 15/4/2012: Łódź-Lublin, Grudziądz-Ostrów Wlkp, Daugavpils-Gniezno
3 runda 22/4/2012: Ostrów Wlkp-Łódź, Gniezno-Lublin, (10/6)Daugavpils-Grudziądz
4 runda 6/5/2012: (10/6)Lublin-Ostrów Wlkp, Łódź-Daugavpils, Gniezno-Grudziądz
5 runda 13/5/2012: Daugavpils-Lublin, Grudziądz-Łódź, Ostrów Wlkp-Gniezno
6 runda 20/5/2012: Gniezno-Ostrów Wlkp, Lublin-Daugavpils, Łódź-Grudziądz
7 runda 3/6/2012: Daugavpils-Łódź, Ostrów Wlkp-Lublin, Grudziądz-Gniezno
8 runda 1/7/2012: Łódź-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Daugavpils, Lublin-Gniezno
9 runda 15/7/2012: Ostrów Wlkp-Grudziądz, Gniezno-Daugavpils, Lublin-Łódź
10 runda 22/7/2012: Daugavpils-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Lublin, Łódź-GnieznoKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. LECHMA START GNIEZNO 17 6 1 3 (4) +37
2. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN 15 5 0 5 (5) +50
3. GTŻ GRUDZIĄDZ 13 5 1 4 (2) +28
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS 11 5 0 5 (1) -20
--------------------------------------------------------------
5. ORZEŁ ŁÓDŹ 10 4 0 6 (2) +5
6. OSTROVIA OSTRÓW WLKP 9 4 0 6 (1) -100UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek zespoły ROW RKM Rybnik i Speedway Polonia Piła nie otrzymały licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2012.
RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wszystkich wyników z rundy zasadniczej)
GNIE. LUBL. GRUD. DAUG.
GNIEZNO ** ** 51-39 41-48 60-30
LUBLIN 44-45 ** ** 60-30 57-33
GRUDZIĄDZ 44-44 51-39 ** ** 51-39
DAUGAVPILS 40-50 42-48 40-50 ** **11 runda 5/8/2012: (4/8)Gniezno-Daugavpils, Grudziądz-Lublin
12 runda 12/8/2012: Lublin-Gniezno, Daugavpils-Grudziądz
13 runda 19/8/2012: Gniezno-Grudziądz, Daugavpils-Lublin
14 runda 2/9/2012: Grudziądz-Gniezno, Lublin-Daugavpils
15 runda 9/9/2012: Daugavpils-Gniezno, Lublin-Grudziądz
16 runda 16/9/2012: Gniezno-Lublin, Grudziądz-DaugavpilsKolejność drużyn po rundzie finałowej (miejsca 1-4)
1. LECHMA START GNIEZNO 28 10 2 4 (6) +83
--------------------------------------------------------------
2. GTŻ GRUDZIĄDZ 24 9 2 5 (4) +39
3. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN 23 8 0 8 (7) +85
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS 11 5 0 11 (1) -112Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2012
1. LECHMA-START GNIEZNO
---------------------------------
2. GTŻ GRUDZIĄDZ
3. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
5. ORZEŁ ŁÓDŹ
6. OSTROVIA OSTRÓW WLKPBaraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2013
2 Liga
RUNDA ZASADNICZA
PIŁA KRAK. RYBN. RAWI. OPOLE KROS.
PIŁA ** ** 51-39 51-38 50-40 47-43
KRAKÓW 49-41 ** ** 49-41 53-37 47-42 44-45
RYBNIK 54-36 53-36 ** ** 56-34 50-40 43-47
RAWICZ 66-24 50-40 48-41 ** ** 51-39 53-24
OPOLE 43-47 44-46 54-36 53-37 ** ** 55-35
KROSNO 47-43 36-54 44-46 39-51 ** **1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Opole-Rybnik, Kraków-Krosno, Rawicz-Piła
2 runda 15/4/2012: (3/5)Rawicz-Opole, (12/5)Rybnik-Kraków, Krosno-Piła
3 runda 22/4/2012: Krosno-Rawicz, Kraków-Opole, Rybnik-Piła
4 runda 6/5/2012: Rawicz-Kraków, Rybnik-Krosno, Opole-Piła
5 runda 13/5/2012: Krosno-Opole, Rawicz-Rybnik, Kraków-Piła
6 runda 20/5/2012: Opole-Krosno (zweryfikowany jako nierozegrany), Rybnik-Rawicz, Piła-Kraków
7 runda 3/6/2012: Krosno-Rybnik (zweryfikowany jako nierozegrany), Kraków-Rawicz, Piła-Opole
8 runda 10/6/2012: Opole-Kraków, Rawicz-Krosno (zweryfikowany jako nierozegrany), Piła-Rybnik
9 runda 17/6/2012: Opole-Rawicz, Kraków-Rybnik, Piła-Krosno
10 runda 1/7/2012: Krosno-Kraków, (24/6)Rybnik-Opole, Piła-RawiczKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. VICTORIA PIŁA 12 5 0 4 (2) -29
2. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW 12 5 0 4 (2) -1
3. ROW RYBNIK 11 4 0 5 (3) +17
4. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ 11 5 0 4 (1) +9
5. KOLEJARZ OPOLE 8 3 0 6 (2) +9
6. KSM KROSNO 6 3 0 5 (0) -5UWAGA! Ponieważ zespół Victoria Piła został zgłoszony do rozgrywek po terminie
(pod koniec marca), więc decyzją PZMot we wszystkich meczach rundy finałowej
został ukarany -12 punktami biegowymi. Zespoły z miejsc 1-3 po rundzie zasadniczej
otrzymały w nagrodę +4 punkty biegowe do bilansu dwumeczu 1-szej rundy finałowej.
Po rozegraniu 8 rundy zespół KSM Krosno wycofał się z rozgrywek, po tym jak
GKSŻ nałożył karę na klub za ubiegłoroczny mecz Krosno-Rawicz. Wyniki meczy rund 6-8:
Opole-Krosno 55-35, Krosno-Rybnik 36-54 i Rawicz-Krosno 53-24 zweryfikowano jako
mecze nierozegrane. Natomiast w 1-szej rundzie finałowej Victoria Piła otrzymała
4 pkt. meczowe i +80 punktów biegowych za nierozegrane mecze z KSM Krosno.1 RUNDA FINAŁOWA
KROSNO - PIŁA nie rozegrano
PIŁA - KROSNO nie rozegrano
OPOLE - KRAKÓW 50-40
KRAKÓW - OPOLE 43-47
RAWICZ - RYBNIK 63-27
RYBNIK - RAWICZ 52-38Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej
1. VICTORIA PIŁA 4 2 0 0 +80
2. KOLEJARZ OPOLE 4 2 0 0 +14
3. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ 2 1 0 1 +22
4. ROW RYBNIK 2 1 0 1 -18 (-22+4)
-------------------------------------------------------
5. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW 0 0 0 2 -10 (-14+4)2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)
RYBNIK - PIŁA 57-21 OPOLE - RAWICZ 51-39
PIŁA - RYBNIK 38-40 RAWICZ - OPOLE 52-36
3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ
RAWICZ - RYBNIK 62-28
RYBNIK - RAWICZ 54-36Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2012
1. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ
---------------------------------
2. ROW RYBNIK
3. VICTORIA PIŁA
4. KOLEJARZ OPOLE
5. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW
6. KSM KROSNO
Eliminacje grupowe
GRUPA PÓŁNOC GRUPA POŁUDNIE
1.Bydgoszcz 15 101 1.Częstochowa 15 97
2.Leszno 13 93 2.Tarnów 13 89
3.Gdańsk 10 91 3.Rzeszów 8,5 78
4.Gorzów Wlkp 8,5 88 4.Zielona Góra 7 78
5.Toruń 3,5 76 5.Wrocław 6,5 73
Runda finałowa
Leszno 19/7/2012 Tarnów 8/8/2012
1.Częstochowa 5 21 1.Leszno 5 21
2.Tarnów 4 19 2.Gdańsk 4 16
3.Rzeszów 2,5 13 3.Tarnów 2,5 15
Gdańsk 2,5 13 Częstochowa 2,5 15
5.Leszno 0,5 12 5.Bydgoszcz 1 13
Bydgoszcz 0,5 12 6.Rzeszów 0 9
Rzeszów 9/8/2012 Częstochowa 14/8/2012
1.Leszno 5 20 1.Tarnów 5 20
2.Gdańsk 4 18 2.Częstochowa 4 18
3.Częstochowa 3 16 3.Leszno 3 17
4.Bydgoszcz 2 14 4.Gdańsk 2 14
5.Tarnów 1 13 5.Bydgoszcz 1 12
6.Rzeszów 0 9 6.Rzeszów 0 9
Gdańsk 22/8/2012 Bydgoszcz 23/8/2012
1.Gdańsk 4,5 21 1.Leszno 5 22
2.Leszno 4,5 21 2.Tarnów 4 19
3.Bydgoszcz 3 13 3.Gdańsk 3 16
4.Rzeszów 1,5 11 4.Bydgoszcz 2 13
5.Częstochowa 1,5 11 5.Rzeszów 1 11
6.Tarnów 0 10 6.Częstochowa 0 9Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2012
1. UNIA LESZNO 23 113
2. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK 20 98
3. AZOTY TAURON TARNÓW 16,5 96
----------------------------------------------
4. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 16 90
5. POLONIA BYDGOSZCZ 9,5 77
6. PGE MARMA RZESZÓW 5 62
----------------------------------------------
7. STAL GORZÓW WLKP 8,5 88
8. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 7 78
9. BETARD SPARTA WROCŁAW 6,5 73
10.UNIBAX TORUŃ 3,5 76
Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Leszno 29/8/2012
1. Kamil Adamczewski Unia Leszno
2. Piotr Pawlicki jr. Unia Leszno
3. Mikołaj Curyło Polonia Bydgoszcz
Eliminacje grupowe
GRUPA 1 GRUPA 2
1.Toruń 15,5 73 1.Bydgoszcz 11 100
2.Gdańsk 13 75 2.Leszno 10 91
3.Gorzów Wlkp 13 65 3.Gniezno 6 73
4.Łódź 10 59 4.Ostrów Wlkp 2 50
5.Grudziądz 8 51 5.Poznań 1 42
6.Piła 0,5 31
GRUPA 3 GRUPA 4
1.Tarnów 11,5 101 1.Warszawa 11 95
2.Częstochowa 9,5 97 2.Zielona Góra 8,5 84
3.Lublin 6 73 3.Wrocław 7,5 81
4.Rybnik 3 52 4.Rawicz 2 33
5.Kraków 0 26 5.Opole 1 32Półfinały
Gdańsk 21-8-2012 Częstochowa 21-8-2012
1.Bydgoszcz 22 1.Tarnów 22
2.Zielona Góra 21 2.Warszawa 21
3.Łódź 18 3.Leszno 18
4.Gdańsk 18 4.Gniezno 17
5.Toruń 17 5.Wrocław 16
6.Gorzów Wlkp 14 6.Lublin 16
7.Ostrów Wlkp 14 7.Częstochowa 1433. Finał MDMP - Gdańsk 12/9/2012
1. Tauron Azoty Tarnów 25
2. Lotos Wybrzeże Gdańsk 24
3. WTS Nice Warszawa 19
68. Finał IMP - Zielona Góra 15/8/2012
1. Tomasz Jędrzejak Betard Sparta Wrocław
2. Rafał Okoniewski PGE Marma Rzeszów
3. Krzysztof Buczkowski Polonia Bydgoszcz
46. Finał MIMP - Bydgoszcz 20/9/2012
1. Maciej Janowski Azoty Tauron Tarnów
2. Kamil Adamczewski Unia Leszno
3. Krystian Pieszczek Lotos-Wybrzeże Gdańsk
39. Finał MPPK - Leszno 7/9/2012
1. Unia Leszno 26
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 25
3. GTŻ Grudziądz 19
31. Finał MMPPK - Gniezno 22/9/2012
1. Tauron Azoty Tarnów 25
2. Polonia Bydgoszcz 22
3. WTS Nice Warszawa 20
52. Finał Złotego Kasku - Gorzów Wlkp 5/5/2012
1. Piotr Pawlicki jr. Unia Leszno
2. Grzegorz Zengota Dospel Włókniarz Częstochowa
3. Przemysław Pawlicki Unia Leszno
47. Finał Srebrnego Kasku - Rzeszów 27/7/2012
1. Przemysław Pawlicki Unia Leszno
2. Bartosz Zmarzlik Stal Gorzów Wlkp
3. Maciej Janowski Azoty Tauron Tarnów
36. Finał Brązowego Kasku - Gdańsk 3/9/2012
1. Krystian Pieszczek Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2. Piotr Pawlicki jr. Unia Leszno
3. Kacper Gomólski Azoty Tauron Tarnów
62. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 24/3/2012
1. Emil Sayfutdinov Rosja
2. Jarosław Hampel Unia Leszno
3. Piotr Protasiewicz Stelmet Falubaz Zielona Góra
31. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 1/4/2012
1. Darcy Ward Australia
2. Maciej Janowski Azoty Tauron Tarnów
3. Robert Kościecha Polonia Bydgoszcz
"Koniec wyścigu" - pożegnanie z torem Rafała Dobruckiego - Zielona Góra 7/4/2012
1. Jarosław Hampel Unia Leszno
2. Tomasz Jędrzejak Betard Sparta Wrocław
3. Patryk Dudek Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Bartosz Zmarzlik Stal Gorzów Wlkp
2. Piotr Pawlicki jr. Unia Leszno
3. Przemysław Pawlicki Unia Leszno
"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 13/4/2012
1. Ronnie Jamroży Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Michał Mitko Kolejarz Opole
3. Daniel Jeleniewski Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
Mecz międzynarodowy - Gorzów Wlkp 14/4/2012
POLSKA - RESZTA ŚWIATA 47 - 45
Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał - Opole 21/4/2012
1. Kacper Gomólski Azoty Tauron Tarnów
2. Bartosz Zmarzlik Stal Gorzów Wlkp
3. Kamil Adamczewski Unia Leszno
Grand Prix Europy - Leszno 28/4/2012
1. Chris Holder Australia
2. Tomasz Gollob Polska
3. Jarosław Hampel Polska
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:
1. Chris Holder Australia
2. Nicki Pedersen Dania
3. Greg Hancock USA
6. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 5/5/2012
1. Andreas Jonsson Szwecja
2. Niels Kristian Iversen Dania
3. Tomasz Gollob Stal Gorzów Wlkp
24. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 19/5/2012
1. Nicki Pedersen Dania
2. Sebastian Ułamek Betard Sparta Wrocław
3. Fredrik Lindgren Szwecja
5. Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 2/6/2012
1. Ryan Sullivan Australia
2. Emil Sayfutdinov Rosja
3. Martin Vaculik Słowacja
Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Opole 7/6/2012
1. DANIA 46
2. POLSKA 43
3. SŁOWENIA 15
RT. CZECHY 16
Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'13 - Tarnów 16/6/2012
1. Martin Vaculik Słowacja
2. Piotr Protasiewicz Polska
3. Antonio Lindbäck Szwecja
Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 23/6/2012
1. Martin Vaculik Słowacja
2. Chris Holder Australia
3. Bartosz Zmarzlik Polska
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:
1. Chris Holder Australia
2. Nicki Pedersen Dania
3. Greg Hancock USA
Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Bydgoszcz 7/7/2012
1. ROSJA 35
2. POLSKA 34
3. DANIA 33
4. USA 23
1. Kamil Nowacki GUKS Speedway Wawrów
2. Robert Chmiel MKMŻ Rybki Rybnik
3. Kamil Wieczorek MKMŻ Rybki Rybnik
Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 26/7/2012
1. Łukasz Cyran GTŻ Grudziądz
2. Karol Jóźwik Polonia Bydgoszcz
3. Paweł Przedpełski Unibax Toruń
Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy" - Częstochowa 11-12/8/2012
1. Frederik Jakobsen Dania
2. Andreas Lyager Dania
3. Jason Jorgensen Dania
"Puchar MACEC" - Zielona Góra 15/8/2012 godz.11:00
1. Adam Strzelec Stelmet Falubaz Zielona Góra
2. Kacper Rogowski Stelmet Falubaz Zielona Góra
3. Łukasz Jankowski Stelmet Falubaz Zielona Góra
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - Rawicz 18/8/2012
1. Ales Dryml jr. Czechy
2. Tomasz Gapiński Polska
3. Robert Miśkowiak Polska
Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2012:
1. Ales Dryml jr. Czechy
2. Robert Miśkowiak Polska
3. Andrey Karpov Ukraina
1. Kamil Nowacki GUKS Speedway Wawrów
2. Dawid Dawidowski Lotos Wybrzeże Gdańsk
3. Alan Szczotka GUKS Speedway Wawrów
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Opole 25/8/2012
1. Bartosz Zmarzlik Polska
2. Tobiasz Musielak Polska
3. Mikkel Michelsen Dania
Indywidualne Mistrzostwa Krakowa - Kraków 25/8/2012
1. Marcin Nowak Ostrovia Ostrów Wlkp
2. Ernest Koza Azoty Tauron Tarnów
3. Łukasz Lesiak Azoty Tauron Tarnów
Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 1/9/2012
1. POLSKA 61
2. AUSTRALIA 44
3. SZWECJA 26
4. ROSJA 17
29. Memoriał Eugeniusza Nazimka, Gwiazdy Speedway'a dla Lee Richardsona - Rzeszów 1/9/2012
1. Nicki Pedersen Dania
2. Rafał Okoniewski PGE Marma Rzeszów
3. Davey Watt Australia
1. GUKS Speedway Wawrów 12 193
2. Lotos Wybrzeże Gdańsk 5 104
3. MKMŻ Rybki Rybnik 5 102
4. UŚKS Speedway Częstochowa 2 60
Turniej Charytatywny "Dla Amelki" - Krosno 2/9/2012
1. Janusz Kołodziej Azoty Tauron Tarnów
2. Tomasz Chrzanowski Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3. Maciej Kuciapa PGE Marma Rzeszów
Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 4 - Tarnów 15/9/2012
1. Michael Jepsen Jensen Dania
2. Patryk Dudek Polska
3. Maciej Janowski Polska
Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2012:
1. Michael Jepsen Jensen Dania
2. Maciej Janowski Polska
3. Mikkel Bech Jensen Dania
Turniej Par - Puchar Kompanii Węglowej - Rybnik 15/9/2012
1. Grzegorz Walasek - Maciej Kuciapa PGE Marma Rzeszów
2. Roman Povazhny - Michał Mitko Rosja / Kolejarz Opole
3. Roman Chromik - Jacek Rempała ROW Rybnik
"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 15/9/2012
1. Linus Sundström Szwecja
2. Rafał Okoniewski PGE Marma Rzeszów
3. Viktor Golubovskiy Rosja
"Drużyna Janusza Ślączki" - "Drużyna Agnieszki Szafran" - Łódź 16/9/2012
DRUŻYNA JANUSZA ŚLĄCZKI - DRUŻYNA AGNIESZKI SZAFRAN 44 - 46
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 18/9/2012
1. Krystian Pieszczek Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2. Kamil Adamczewski Unia Leszno
3. Adam Strzelec Stelmet Falubaz Zielona Góra
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 19/9/2012
1. Krystian Pieszczek Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2. Adam Strzelec Stelmet Falubaz Zielona Góra
3. Kamil Adamczewski Unia Leszno
1. Artur Czaja Dospel Włókniarz Częstochowa
2. Adrian Cyfer Stal Gorzów Wlkp
3. Kacper Rogowski Stelmet Falubaz Zielona Góra
Bieg - Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego, Henryka Cieślewicza i Arkadiusza Melingera:
1. Kacper Rogowski Stelmet Falubaz Zielona Góra
2. Artur Czaja Dospel Włókniarz Częstochowa
3. Paweł Przedpełski Uniabax Toruń
Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 27/9/2012
1. Drużyna Niebieska 38
2. Drużyna Biała 30
3. Drużyna Czerwona 28
4. Drużyna Żółta 24
"Puchar Prezydenta Miasta" - Częstochowa 30/9/2012
1. Nicki Pedersen Dania
2. Emil Saifutdinov Rosja
3. Dawid Stachyra Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
Grand Prix Polski - Toruń 6/10/2012
1. Antonio Lindbäck Szwecja
2. Tomasz Gollob Polska
3. Greg Hancock USA
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:
1. Chris Holder Australia
2. Nicki Pedersen Dania
3. Greg Hancock USA
1. Memoriał Wiesława Rutkowskiego - Piła 12/10/2012
1. Damian Baliński Unia Leszno
2. Patryk Dolny Betard Sparta Wrocław
3. Łukasz Jankowski Stelmet Falubaz Zielona Góra
"Puchar Prezydenta Miasta", Memoriał Roberta Dadosa - Grudziądz 14/10/2012
1. Drużyna Czerwona 39
2. Drużyna Biała 29
3. Drużyna Niebieska 27
4. Drużyna Żółta 25
Bieg - Memoriał Roberta Dadosa:
1. Mariusz Puszakowski Victoria Piła
2. Andrey Kudriashov Rosja
3. Krzysztof Buczkowski Polonia Bydgoszcz
60. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 21/10/2012
1. Niels K. Iversen Dania
2. Peter Karlsson Szwecja
3. Damian Baliński Unia Leszno