Eliminacje 2 ligi MPPK - Lublin 22/7/1987
1.Włókniarz Częstochowa 23
(3)Sławomir Drabik 2 1 2 2 3 2 12
(4)Andrzej Puczyński 1 0 3 3 1 3 11
(16)Tomasz Purgal ns
2.Sparta Wrocław 21
(5)Sławomir Gonciarz 3 3 1 2 u 3 12
(6)Waldemar Gaweł 2 2 2 1 2 0 9
3.GKM Grudziądz 18
(9)Paweeł Bieniek 2 3 2 0 2 1 10
(10)Jarosław Skarżyński u 1 1 3 2 7
(17)Andrzej Przeworek 1 1
4.Ostrovia Ostrów Wlkp 17+3
(1)Robert Raczyk 3 2 d u d 1 6
(6)Piotr Kociemba 0 1 3 3 1 3 11+3
(15)Marek Garsztka ns
5.Kolejarz Opole 17+2
(13)Józef Cebula 3 2 w 5
(14)Bernard Jambor 0 0 3 3 1 7+2
(21)Edward Świerc 3 1 1 0 5
6.Motor Lublin 17+1
(11)Dariusz Śledź 3 3 2 3 2 3 16+1
(12)Marek Iwaniec d 1 u 0 w 1
(20)Robert Jucha 0 0
7.Śląsk Świętochłowice 10
(7)Jarosław Kardaś u d 1 2 2 w 5
(8)Damian Waloszek 1 2 0 0 0 2 5
84:11 82:40 80:10 76:10 76:41 76:74
82:93 84:68 84:71 77:97 72:28 78:40
80:45 77:23 78:41 78:92 77:58
86:54 80:68 79:26 76:40 79:48
Sędzia - Henryk Majętny tabela biegów
Awans: pięć najlepsze pary klubowe.
Półfinał MPPK - Toruń 18/8/1987
1.Apator Toruń 25
(5)Robert Pruss 2 3 3 2 0 2 12
(6)Mariusz Strzelecki 3 1 2 6
(17)Krzysztof Kuczwalski 1 3 3 7
2.Polonia Bydgoszcz 24
(11)Ryszard Dołomisiewicz 2 2 2 3 3 3 15
(12)Piotr Glücklich 3 0 3 0 1 7
(20)Waldemar Cisoń 2 2
3.Start Gniezno 22
(13)Jacek Gomólski 2 1 1 2 1 7
(14)Waldemar Cieślewicz 3 3 3 3 2 0 14
(21)Krzysztof Wankowski 1 1
4.Unia Tarnów 18
(3)Janusz Kapustka 2 2 3 0 2 3 12
(4)Andrzej Bykiewicz 1 0 2 1 0 2 6
(16)Artur Taraszka ns
5.Wybrzeże Gdańsk 17
(9)Jarosław Olszewski 1 3 2 2 3 1 12
(10)Sławomir Abakumow 0 0 0
(19)Jarosław Strongowski 0 3 2 0 5
6.GKM Grudziądz 10
(1)Paweeł Bieniek 3 0 1 1 1 3 9
(2)Jarosław Skarżyński 0 1 0 0 0 0 1
(15)Andrzej Przeworek ns
7.Ostrovia Ostrów Wlkp 10
(7)Piotr Kociemba 0 2 1 1 2 1 7
(8)Franciszek Banaszak 1 1 0 0 1 0 3
70:00 68:20 68:90 68:10 69:00 68:60
68:40 70:00 68:60 70:00 70:80
68:70 69:00 69:30 72:00 70:00
69:00 68:30 70:60 68:70 69:40
Sędzia - Irena Nadolna tabela biegów
Awans: cztery najlepsze pary klubowe.
Półfinał MPPK - Częstochowa 19/8/1987
1.Kolejarz Opole 22+3
(9)Józef Cebula 3 3 3 3 3 3 18+3
(10)Waldemar Gabor u 1 1
(19)Bernard Jambor 0 0 2 1 3
2.Włókniarz Częstochowa 22+2
(7)Sławomir Drabik 2 2 3 0 2 3 12
(8)Andrzej Puczyński w 2 3 3 2 10+2
(18)Robert Przygódzki 0 0
3.Stal Gorzów Wlkp 22+1
(3)Piotr Świst 3 d 1 2 3 3 12+1
(4)Cezary Owiżyc 2 3 d 1 2 2 10
(16)Piotr Paluch ns
4.Falubaz Zielona Góra 21
(5)Sławomir Dudek 3 2 3 3 3 2 16
(6)Jarosław Szymkowiak 1 1 0 d 2
(17)Zbigniew Błażejczak 1 2 3
5.ROW Rybnik 19
(13)Dariusz Fliegert 3 1 4
(14)Andrzej Musiolik 2 3 1 2 1 1 10
(21)Tomasz Gałeczka 2 1 2 0 5
6.Stal Rzeszów 12
(11)Romuald Janusz 1 2 2 0 1 1 7
(12)Andrzej Sikora 2 0 1 2 0 0 5
7.Włókniarz Częstochowa II 8
(1)Jarosław Jurczyński 1 1 0 3 0 d 5
(2)Tomasz Purgal 0 0 1 0 1 1 3
(15)Zenon Kasprzyk ns
Na zawody nie dojechała ekipa Sparty Wrocław, w jej miejsce startował
drugi zespół Włókniarza Częstochowa.
76:81 76:19 81:52 84:04 81:96 88:62
75:97 80:32 80:41 79:97 95:56 82:00
79:28 94:94 80:13 83:34 81:93
82:28 80:22 81:28 85:28 83:41
Sędzia - Ryszard Bielecki tabela biegów
Awans: cztery najlepsze pary klubowe.
6. Finał MMPPK - Leszno 2/9/1987
1.Stal Gorzów Wlkp 43
(11)Piotr Świst 5 4 4 5 3 4 25
(12)Cezary Owiżyc 2 2 5 2 2 5 18
(24)Piotr Paluch ns
2.Polonia Bydgoszcz 33
(17)Ryszard Dołomisiewicz 5 5 d 5 5 3 23
(18)Piotr Glücklich 1 w 3 2 6
(27)Waldemar Cisoń 4 d 4
3.Start Gniezno 33
(9)Jacek Gomólski 4 4 5 4 4 2 8
(10)Krzysztof Wankowski 0 2 2 5 d 1 7
(23)Tomasz Fajfer ns
4.Falubaz Zielona Góra 35
(15)Sławomir Dudek 2 5 3 3 5 4 22
(16)Marek Molka 0 0
(26)Jarosław Szymkowiak 1 4 1 4 3 13
5.Włókniarz Częstochowa 30
(7)Sławomir Drabik 3 3 5 3 5 5 24
(8)Andrzej Puczyński 1 1 2 2 0 6
(22)Robert Przygódzki 0 0
6.Apator Toruń 30
(13)Robert Pruss 3 4 3 1 3 2 16
(14)Krzysztof Kuczwalski 4 5 1 d 10
(25)Mariusz Strzelecki 3 1 4
7.Unia Tarnów 25
(3)Janusz Kapustka 5 3 2 4 2 5 21
(4)Andrzej Bykiewicz u 0 0 1 1 2 4
8.Kolejarz Opole 24
(1)Józef Cebula 4 2 4 4 3 4 21
(2)Waldemar Gabor 1 0 0 d 1 2
(19)Edward Świerc 1 1
9.Unia Leszno 15
(5)Dariusz Kasprzak 3 3 w 6
(6)Robert Otmar 2 1 u 2 d ns 5
(21)Dariusz Michaliszyn 0 1 3 4
Ustawienia zawodników na starcie w wyścigach XIII..XVIII:
XIII - 9,7,1,10,8,2 XIV - 11,15,21,12,26,6 XV - 13,17,3,14,27,4
XVI - 1,3,21,2,4,6 XVII - 15,13,7,16,25,8 XVIII - 11,9,17,12,10,27
66:20 67:40 67:10 67:20 67:30
66:00 66:30 67:30 68:10 66:70
65:90 68:00 67:40 68:90
66:60 66:80 67:60 67:60
Sędzia - Lechosław Bartnicki tabela biegów