Ćwierćfinał Złotego Kasku - Zielona Góra 13/4/1978
1. (12)Zenon Plech - Gdańsk 2 3 3 3 2 13
2. (1)Andrzej Marynowski - Gdańsk 3 3 3 1 2 12
3. (9)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra 1 2 3 3 3 12
4. (14)Henryk Olszak - Zielona Góra 3 3 2 wsu 3 11
5. (10)Zdzisław Dobrucki - Leszno 3 2 3 2 1 11
6. (15)Mariusz Okoniewski - Leszno u 3 2 2 3 10
7. (3)Jan Grabowski - Zielona Góra 1 1 1 3 3 9
8. (8)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp 3 2 0 3 u 8
9. (7)Stanisław Turek - Leszno 2 2 2 2 d 8
10.(13)Andrzej Koselski - Bydgoszcz 2 1 1 0 1 5
11.(6)Jan Ząbik - Toruń 1 1 2 1 0 5
12.(2)Kazimierz Ziarnik - Bydgoszcz 2 0 0 2 4
13.(4)Janusz Plewiński - Toruń 0 1 0 d 2 3
14.(5)Wiesław Patynek - Bydgoszcz d 0 1 0 1 2
15.(11)Krzysztof Głowacki - Bydgoszcz 0 0 1 1 0 2
16.(16)Marek Ziarnik - Bydgoszcz 1 0 0 1
17.(R2)Jan Ratajczyk - Zielona Góra 2 2
18.(R1)Marek Towalski - Gorzów Wlkp 0 1 1 2
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - Aleksander Chmielewski tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: R1 w 13 biegu za 14, R1 w biegach 15,18 za 16, R2 w 18 biegu za 2.(źródło informacji - Andrzej Korzybski)
Ćwierćfinał Złotego Kasku - Wrocław 18/4/1978
1. ()Robert Słaboń - Wrocław 3 3 3 3 2 14
2. ()Boleslaw Proch - Gorzów Wlkp 2 2 3 3 3 13
3. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 2 3 d 3 3 11
4. ()Andrzej Huszcza - Zielona Góra 3 3 3 w 2 11
5. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 1 3 2 1 3 10
6. ()Bernard Jąder - Leszno 1 2 3 2 2 10
7. ()Stanisław Kowalski - Gdańsk 3 2 2 1 1 9
8. ()Bogdan Skrobisz - Gdańsk 2 1 1 2 3 9
9. ()Henryk Jasek - Wrocław 3 1 1 0 1 6
10.()Wojciech Kaczmarek - Gniezno 0 2 0 2 1 5
11.()Ryszard Jany - Wrocław 2 1 2 d 0 5
12.()Kazimierz Adamczak - Leszno 0 0 2 1 2 5
13.()Paweł Bukiej - Bydgoszcz d 0 1 3 0 4
14.()Lech Bewicz - Bydgoszcz 1 u 1 2 0 4
15.()Jan Puk - Gniezno 1 0 0 0 0 1
16.()Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 0 1 0 1
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Ćwierćfinał Złotego Kasku - Tarnów 13/4/1978
1. ()Piotr Pyszny - Rybnik 3 3 3 3 2 14
2. ()Jacek Goerlitz - Opole 3 2 2 3 2 12
3. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice 3 0 3 3 1 10
4. ()Marian Wardzała - Tarnów 1 3 3 3 0 10
5. ()Roman Jankowski - Leszno 2 3 2 d 3 10
6. ()Czesław Piwosz - Leszno 2 1 3 0 3 9
7. ()Zbigniew Marcinkowski - Toruń 0 2 2 2 3 9
8. ()Stanisław Bartnik - Tarnów 1 1 2 2 3 9
9. ()Jerzy Kniaź - Toruń 0 3 1 2 2 8+3
10.()Franciszek Stach - Opole 2 2 1 2 1 8+2
11.()Tadeusz Gortat - Łódź 1 2 1 1 2 7
12.()Stanisław Nocek - Lublin 3 1 0 1 5
13.()Joachim Hyla - Opole 1 1 0 1 1 4
14.()Grzegorz Szczepanik - Rybnik 2 0 0 1 0 3
15.()Antoni Fojcik - Rybnik d 1 0 d 1
16.()Ryszard Chrupek - Tarnów 0 0 1 1
17.()Jerzy Szczakiel - Opole d w 0
18.()Stanisław Wojtanowski - Tarnów 0 0
19.()Kazimierz Kajmowicz - Tarnów u 0
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Ćwierćfinał Złotego Kasku - Rzeszów 13/4/1978
1. ()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 2 3 3 3 3 14
2. ()Jerzy Kochman - Świętochłowice 3 3 3 2 3 14
3. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice 3 2 3 2 1 11
4. ()Marian Witelus - Opole 2 0 3 3 2 10
5. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa 3 3 0 3 0 9
6. ()Bolesław Gorczyca - Wrocław 2 2 1 2 3 9
7. ()Daniel Chmielewski - Częstochowa 3 2 2 0 1 8
8. ()Tadeusz Berej - Lublin 0 3 2 1 2 8
9. ()Zbigniew Studziński - Lublin 2 1 1 3 1 8
10.()Adam Janik - Rzeszów 0 2 2 1 2 7
11.()Zbigniew Krawczyk - Lublin 1 1 2 2 1 7
12.()Alfred Siekierka - Opole 1 0 1 u 3 5
13.()Krzysztof Nurzyński - Lublin 0 1 0 1 2 4
14.()Ryszard Czarnecki - Rzeszów 1 1 u 1 3
15.()Norbert Ciomber - Opole 1 0 1 0 0 2
16.()Ryszard Rogula - Opole 0 0 0 0 0 0
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Półfinał Złotego Kasku - Leszno 20/4/1978
1. (10)Bernard Jąder - Leszno 3 3 0 3 3 12
2. (12)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 1 2 3 3 3 12
3. (4)Andrzej Huszcza - Zielona Góra 3 1 3 2 3 12
4. (15)Stanisław Kowalski - Gdańsk 3 3 2 1 2 11
5. (9)Roman Jankowski - Leszno 0 3 1 3 3 10
6. (16)Piotr Pyszny - Rybnik 2 3 3 1 1 10
7. (2)Kazimierz Bury - Świętochłowice 1 2 1 3 2 9
8. (1)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 2 2 2 1 0 7
9. (3)Jacek Goerlitz - Opole 0 1 2 2 2 7
10.(11)Henryk Jasek - Wrocław 2 2 1 2 d 7
11.(8)Zbigniew Marcinkowski - Toruń 3 0 3 u 6
12.(5)Wojciech Kaczmarek - Gniezno 2 1 u 0 2 5
13.(7)Czesław Piwosz - Leszno 1 0 2 2 d 5
14.(13)Bogdan Skrobisz - Gdańsk 1 u 1 1 1 4
15.(14)Stanisław Bartnik - Tarnów 0 1 d 0 1 2
16.(6)Marian Wardzała - Tarnów 0 0 0 0 0 0
17.(R1)Franciszek Stach - Opole 1 1
71:00 74:20 73:60 73:10 73:30
73:10 72:80 72:00 75:00 74:00
72:20 73:80 74:00 73:20 73:30
72:30 72:60 73:00 73:60 74:40
Sędzia - Czesław Dybizbański tabela biegów
Awans: sześciu najlepszych zawodników + Robert Słaboń i Bolesław Proch (uczestnicy RW IMŚ'78).
Zmiany: R1 w 17 biegu za 8.Półfinał Złotego Kasku - Częstochowa 20/4/1978
1. (5)Paweł Waloszek - Świętochłowice 3 2 3 3 3 14
2. (11)Zenon Plech - Gdańsk 3 3 3 3 2 14
3. (10)Zdzisław Dobrucki - Leszno 2 3 3 1 3 12
4. (2)Mariusz Okoniewski - Leszno 3 2 2 2 u 9
5. (1)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp 2 3 2 w 2 9
6. (8)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 1 3 3 0 1 8
7. (12)Andrzej Marynowski - Gdańsk 1 2 0 2 3 8
8. (13)Stanisław Turek - Leszno 3 1 2 1 0 7
9. (6)Henryk Olszak - Zielona Góra 2 1 1 3 w 7
10.(16)Bolesław Gorczyca - Wrocław 1 0 0 2 3 6
11.(9)Zbigniew Studziński - Lublin 0 0 1 2 2 5
12.(4)Tadeusz Berej - Lublin 1 1 1 1 1 5
13.(15)Marian Witelus - Opole 2 2 1 0 0 5
14.(7)Daniel Chmielewski - Częstochowa 0 1 u 3 u 4
15.(3)Jan Grabowski - Zielona Góra 0 d 2 0 2 4
16.(14)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra 0 0 0 1 0 1
17.(R1)Eugeniusz Błaszak - Gniezno 0 1 1
Czesław Goszczyński - Częstochowa qns
75:30 77:20 73:80 76:20 76:80
74:00 75:20 74:20 74:80 ??:??
72:00 75:00 76:00 74:60 ??:??
76:40 75:40 76:40 77:00 ??:??
Sędzia - Marian Kaznowski tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Jerzy Kochman (uczestnik RW IMŚ'78).
Zmiany: R1 w 13 biegu za 1, 19 bieg za 6.
18. Finał Złotego Kasku - Chorzów 1/5/1978
1. (9)Zenon Plech - Gdańsk 2 3 3 3 3 14
2. (7)Bolesław Proch - Gorzów Wlkp 3 2 3 3 2 13
3. (3)Andrzej Huszcza - Zielona Góra 3 1 2 3 3 12
4. (2)Mariusz Okoniewski - Leszno 2 3 3 3 d 11
5. (12)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 3 3 2 1 2 11
6. (15)Andrzej Marynowski - Gdańsk 3 3 1 0 3 10
7. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp 2 0 3 2 1 8
8. ()Piotr Pyszny - Rybnik 1 1 2 2 2 8
9. ()Bernard Jąder - Leszno u 2 1 2 2 7
10.()Henryk Olszak - Zielona Góra 1 2 2 1 1 7
11.()Stanisław Turek - Leszno 0 1 1 1 3 6
12.()Paweł Waloszek - Świętochłowice 1 2 d 0 0 3
13.()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów u 2 0 1 0 3
14.()Jerzy Kochman - Świętochłowice 2 1 u u ns 3
15.()Stanisław Kowalski - Gdańsk 1 d 1 d 1 3
16.()Zdzisław Dobrucki - Leszno u 0 u ns ns 0
17.()Robert Słaboń - Wrocław u d ns ns ns 0
Roman Jankowski - Leszno qns
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - Zbigniew Najwer tabela biegów