Ćwierćfinał Srebrnego Kasku - Ostrów Wlkp 12/7/1979
1. (1)Mariusz Okoniewski - Leszno 14
2. (9)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp 14
3. (R1)Wiesław Pawlak - Zielona Góra 10
4. (16)Henryk Jasek - Wrocław 10
5. (2)Andrzej Surowiec - Rzeszów 10
6. (13)Marek Towalski - Gorzów Wlkp 9
7. (12)Leon Kujawski - Gniezno 8
8. (4)Stanisław Gała - Gniezno 8
?. (3)Mirosław Pachulski - Zielona Góra ?
?. (5)Mieczysław Kmieciak - Rybnik ?
?. (6)Piotr Brachmański - Rybnik ?
?. (7)Grzegorz Sterna - Leszno ?
?. (8)Bernard Dropała - Opole ?
?. (10)Mieczysław Sroga - Wrocław ?
?. (11)Roman Mańczak - Ostrów Wlkp ?
?. (14)Roman Tajchert - Ostrów Wlkp ?
?. (15)Leon Szmechta - Opole ?
?. (R2)Janusz Smolarek - Zielona Góra ?
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - Edward Kozioł tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Witold Łukowski i Andrzej Korzybski)
Ćwierćfinał Srebrnego Kasku - Grudziądz 12/7/1979
1. ()Henryk Olszak - Zielona Góra 14
2. ()Wiesław Patynek - Bydgoszcz 12
3. ()Jerzy Marcinkowski - Zielona Góra 12
4. ()Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 10
5. ()Ryszard Buśkiewicz - Leszno 10
6. ()Jan Krzystyniak - Zielona Góra 10
7. ()Krzysztof Głowacki - Bydgoszcz 9
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Witold Łukowski)
Ćwierćfinał Srebrnego Kasku - Rzeszów 12/7/1979
1. ()Andrzej Huszcza - Zielona Góra 14
2. ()Antoni Krzywonos - Rzeszów 12
3. ()Edward Gawełczyk - Tarnów 11
4. ()Alfred Krzystyniak - Zielona Góra 10
5. ()Kazimierz Kajmowicz - Tarnów 10
6. ()Jarosław Glinka - Zielona Góra 9
7. ()Stanisław Kępowicz - Tarnów 9
8. ()Mirosław Błaszak - Częstochowa 8
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Witold Łukowski)
Ćwierćfinał Srebrnego Kasku - Łódź 12/7/1979
1. ()Janusz Kołacki - Gdańsk 3 3 3 3 3 15
2. ()Roman Jankowski - Leszno 14
3. ()Wojciech Żabiałowicz - Toruń 13
4. ()Krzysztof Nurzyński - Lublin 10
5. ()Benedykt Landowski - Gdańsk 9
6. ()Józef Kafel - Częstochowa 8
7. ()Eugeniusz Miastkowski - Toruń 8
8. ()Marek Kępa - Lublin 8
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Witold Łukowski)
Półfinał Srebrnego Kasku - Tarnów 26/7/1979
1. (5)Edward Gawełczyk - Tarnów 3 2 2 3 3 13
2. (2)Marek Towalski - Gorzów Wlkp 2 1 3 3 3 12
3. (11)Bronisław Klimowicz - Rybnik 3 3 2 2 2 12
4. (1)Stanisław Gała - Gniezno 3 0 3 2 3 11
5. (6)Henryk Jasek - Wrocław 1 3 1 3 3 11 lub 10
6. (7)Stanisław Kępowicz - Tarnów 2 1 2 3 2 10
7. (10)Andrzej Surowiec - Rzeszów 1 2 3 1 2 9+3
8. (15)Alfred Krzystyniak - Zielona Góra 3 2 1 2 1 9+2
9. (13)Jarosław Glinka - Zielona Góra 1 3 1 1 2 8
10.(3)Leon Kujawski - Gniezno 1 0 3 2 1 7
11.(9)Antoni Krzywonos - Rzeszów 2 1 2 1 1 7
12.(14)Wiesław Pawlak - Zielona Góra 2 0 1 1 d 4
13.(8)Leszek Cyganek - Częstochowa 0 3 0 0 0 3
14.(16)Kazimierz Kajmowicz - Tarnów 0 2 0 0 0 2
15.(4)Roman Mańczak - Ostrów Wlkp d u 0 0 1 1
16.(12)Grzegorz Sterna - Leszno d d 0 d 0 0
(R1)Kazimierz Placek - Tarnów ns
82:60 80:00 84:20 81:80 87:00
82:40 85:40 82:00 82:50 83:80
85:00 84:20 83:50 85:20 87:00
84:50 87:30 82:30 87:70 84:00
Sędzia - Lucjan Nowak tabela biegów
Awans: sześciu najlepszych zawodników + Andrzej Huszcza i Jerzy Rembas (powołani na wrocławski Półfinał DMŚ).(źródło informacji - Witold Łukowski i Andrzej Korzybski)
Półfinał Srebrnego Kasku - Gniezno 26/7/1979
1. ()Henryk Olszak - Zielona Góra 14
2. ()Roman Jankowski - Leszno 13
3. ()Krzysztof Głowacki - Bydgoszcz 12
4. ()Ryszard Buśkiewicz - Leszno 12
5. ()Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 10
6. ()Marek Kępa - Lublin 10
7. ()Wiesław Patynek - Bydgoszcz 9
8. ()Eugeniusz Miastkowski - Toruń 9
9. ()Marek Makowski - Toruń 8
Jerzy Marcinkowski - Zielona Góra qns
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Witold Łukowski)
14. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 23/8/1979
1. (11)Roman Jankowski - Leszno 3 3 3 3 2 14
2. (9)Marek Towalski - Gorzów Wlkp 2 3 3 2 3 13+3
3. (5)Andrzej Huszcza - Zielona Góra 2 2 3 3 3 13+2
4. (4)Henryk Olszak - Zielona Góra 3 3 3 3 d 12
5. (7)Eugeniusz Miastkowski - Toruń 3 1 2 3 2 11
6. (10)Marek Kępa - Lublin 1 3 1 2 2 9
7. (1)Ryszard Buśkiewicz - Leszno 1 0 2 2 3 8
8. (12)Bronisław Klimowicz - Rybnik 0 2 2 1 2 7
9. (6)Henryk Jasek - Wrocław 0 2 0 1 3 6
10.(14)Andrzej Surowiec - Rzeszów 3 d 2 0 1 6
11.(15)Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 2 2 1 0 1 6
12.(2)Stanisław Gała - Gniezno 2 1 2 0 5
13.(16)Wiesław Patynek - Bydgoszcz 1 1 1 d 1 4
14.(8)Stanisław Kępowicz - Tarnów 1 0 1 1 0 3
15.(3)Krzysztof Głowacki - Bydgoszcz 0 0 0 1 1 2
16.(13)Edward Gawełczyk - Tarnów 0 1 0 0 0 1
(R1)Marek Makowski - Toruń d
(14)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp qns
74:40 73:80 73:80 75:00 75:60
74:00 74:60 75:00 73:80 74:80
73:40 74:00 74:40 73:80 76:00
75:80 74:20 73:80 74:00 73:00
Sędzia - Roman Siwiak tabela biegów
Zmiany: R1 w 10 biegu za 2.