Półfinał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 15/7/1997
1. (11)Paweł Duszyński - Gniezno 1 3 3 3 3 13
2. (12)Dawid Cieślewicz - Gniezno 2 3 3 2 3 13
3. (5)Krzysztof Cegielski - Gorzów Wlkp 2 3 2 3 2 12
4. (8)Paweł Nizioł - Gorzów Wlkp 3 wu 3 2 2 10
5. (14)Sebastian Smoter - Zielona Góra 1 3 2 3 1 10
6. (9)Tomasz Cieślewicz - Gniezno 3 0 u 3 3 9
7. (1)Wiesław Ośkiewicz - Grudziądz 3 2 2 d 1 8+2
8. (13)Dariusz Patynek - Bydgoszcz 3 1 1 1 2 8+w
9. (16)Maciej Bornecki - Zielona Góra 2 2 1 wu 2 7
10.(2)Paweł Stormowski - Gdańsk 2 2 0 0 1 5
11.(3)Bartłomiej Żebrowski - Gdańsk 0 2 1 1 d 4
12.(7)Tomasz Chrzanowski - Toruń 0 1 2 1 wu 4
13.(15)Robert Woźniak - Łódź 0 0 1 2 0 3
14.(4)Arkadiusz Mazurek - Leszno 1 1 0 d t 2
15.(6)Marcin Puszakowski - Toruń 1 1 d wu u 2
16.(10)Mariusz Węgrzyk - Wrocław wu 0 0
(RT)Mariusz Lisiak - Gniezno 3 2 3 3
69:74 68:05 69:03 69:11 68:66 ??:??
68:41 70:40 66:47 68:55 70:21
67:24 68:24 67:91 68:74 68:74
69:45 67:75 68:54 70:36 68:93
Sędzia - Jerzy Mądrzak tabela biegów
Udział Mariusza Lisiaka (rezerwa toru) w 21 biegu dodatkowym był niedozwolony.
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: 12 bieg RT za 10, 15 bieg RT za 10, 17 bieg RT za 10, 21 bieg RT.Półfinał Brązowego Kasku - Tarnów 22/7/1997
1. (5)Rafał Okoniewski - Piła 3 3 3 3 3 15
2. (11)Przemysław Tajchert - Ostrów Wlkp 3 2 3 3 2 13
3. (13)Rafał Haj - Wrocław 3 2 2 2 3 12
4. (12)Marcin Ryczek - Łódź 2 2 2 2 2 10
5. (6)Mariusz Franków - Piła 1 3 2 2 1 9
6. (14)Grzegorz Kłopot - Zielona Góra 2 2 3 1 1 9
7. (10)Tomasz Jędrzejak - Ostrów Wlkp 1 1 3 2 2 9
8. (15)Bartłomiej Bardecki - Wrocław 0 1 t 3 3 7+3
9. (7)Krzysztof Pecyna - Piła 2 3 d2 0 2 7+t
10.(2)Krzysztof Kaczor - Tarnów 3 0 u4 0 3 6
11.(1)Andrzej Rybka - Rzeszów 2 0 1 3 0 6
12.(8)Piotr Padowski - Częstochowa 0 3 1 1 1 6
13.(9)Tomasz Łukaszewicz - Kraków 0 1 2 1 1 5
14.(16)Jarosław Kalinowski(II) - Lublin 1 u4 1 wu 2
15.(3)Ryszard Klyk - Opole 1 0 0 0 0 1
16.(4)Maciej Pietraszek - Rzeszów d3 t t 0 0 0
(R1)Dariusz Fijałkowski - Kraków 1 1
(R2)Robert Paśko - Lublin d4
(R3)Krzysztof Japiński - Ostrów Wlkp 1
76:33 72:67 73:42 73:89 75:15 --:--
72:46 73:93 73:70 73:81 74:76
72:96 73:50 73:77 73:77 74:47
74:32 74:44 75:06 75:10 73:84
Sędzia - Marek Wojaczek tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: 7 bieg R1 za 3, 11 bieg R1 za 3, 15 bieg R1 za 3, 19 bieg R1 za 3.
21. Finał Brązowego Kasku - Piła 8/8/1997
1. (5)Rafał Okoniewski - Piła 3 3 3 3 3 15
2. (10)Tomasz Cieślewicz - Gniezno 3 3 3 2 3 14
3. (6)Mariusz Franków - Piła 2 2 3 3 3 13
4. (9)Krzysztof Pecyna - Piła 2 2 2 2 2 10
5. (3)Krzysztof Cegielski - Gorzów Wlkp 3 3 0 1 2 9
6. (13)Bartłomiej Bardecki - Wrocław 3 1 2 2 1 9
7. (11)Rafał Haj - Wrocław 0 1 1 3 2 7
8. (2)Marcin Ryczek - Łódź 1 1 2 0 3 7
9. (14)Paweł Duszyński - Gniezno u2 0 3 2 1 6
10.(12)Dawid Cieślewicz - Gniezno 1 3 1 1 wu 6
11.(16)Dariusz Patynek - Bydgoszcz 2 2 2 0 0 6
12.(8)Grzegorz Kłopot - Zielona Góra 1 1 1 1 2 6
13.(7)Wiesław Ośkiewicz - Grudziądz 0 0 d4 3 1 4
14.(15)Tomasz Jędrzejak - Ostrów Wlkp 1 2 0 1 0 4
15.(1)Paweł Nizioł - Gorzów Wlkp 2 0 0 0 1 3
16.(4)Sebastian Smoter - Zielona Góra 0 0 1 0 u4 1
(R1)Maciej Bornecki - Zielona Góra ns
(R2)Paweł Stormowski - Gdańsk ns
Przemysław Tajchert - Ostrów Wlkp qns
65:69 64:07 65:65 67:03 67:08
63:57 64:90 64:87 67:28 67:28
64:21 65:94 65:57 64:23 66:38
65:63 65:71 66:11 66:04 65:84
Sędzia - Roman Siwiak tabela biegów