Ćwierćfinał IMP - Ostrów Wlkp 11/5/1975 (organizator Kolejarz Opole)
1. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp 3 3 3 3 1 13
2. ()Andrzej Tkocz - Rybnik 3 3 2 3 2 13
3. ()Zygmunt Słowiński - Wrocław 3 1 2 2 3 11
4. ()Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp 1 3 0 3 3 10
5. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 2 2 3 1 2 10
6. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 0 3 3 2 1 9
7. ()Tadeusz Berej - Lublin 1 2 2 0 3 8
8. ()Henryk Żyto - Gdańsk 1 1 3 u 2 7+3
9. ()Ryszard Jany - Wrocław 2 1 1 0 3 7+2
10.()Antoni Fojcik - Rybnik 2 0 1 3 w 6
11.()Andrzej Koselski - Bydgoszcz 3 0 1 2 0 6
12.()Franciszek Stach - Opole 1 2 0 1 2 6
13.()Jerzy Wilim - Rybnik 2 1 0 2 0 5
14.()Marian Witelus - Opole 0 2 2 1 5
15.()Marian Zaranek - Bydgoszcz 0 0 0 1 1 2
16.()Marian Psionka - Lublin d 0 1 w d 1
17.()Norbert Ciomber - Opole w 0
Jerzy Gryt - Rybnik qns
Marek Ziarnik - Bydgoszcz qns
Marian Gomułka - Lublin qns
(R1)Leszek Papakul - Gdańsk ?
(R2)Bolesław Gorczyca - Wrocław ?
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Uprawnieni do startu byli: J.Gryt, M.Ziarnik i M.Gomułka, których zastąpili rezerwowi: T.Berej, J.Wilim, J.Padewski
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników, nie wliczając Zenona Plecha.Ćwierćfinał IMP - Gdańsk 10/5/1975
1. (2)Bogdan Skrobisz - Gdańsk 3 3 2 2 3 13
2. (5)Henryk Glücklich - Bydgoszcz 1 3 3 2 3 12
3. (4)Zygfryd Friedek - Opole 1 3 3 3 2 12
4. (6)Stanisław Kasa - Bydgoszcz 3 2 3 2 2 12
5. (1)Leszek Marsz - Gdańsk 2 2 2 3 2 11
6. (3)Jerzy Szczakiel - Opole 0 3 3 1 3 10
7. (16)Marian Michaliszyn - Bydgoszcz 2 1 1 3 2 9
8. (7)Józef Jarmuła - Częstochowa 2 1 1 2 1 7
9. (8)Zenon Urbaniec - Częstochowa 0 d w 3 3 6+3 ???
10.(9)Zdzisław Dobrucki - Leszno 3 d 2 1 0 6+2 ???
11.(13)Eugeniusz Błaszak - Gniezno 3 1 u 1 u 5
12.(11)Jacek Gierzyński - Częstochowa 2 2 0 0 1 5
13.(10)Bernard Jąder - Leszno 1 1 2 d d 4
14.(12)Wojciech Kaczmarek - Gniezno 0 2 1 d 1 4
15.(14)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra 1 0 1 1 0 3
16.(15)Jan Grabowski - Zielona Góra 0 d d d 1 1
(R1)Kazimierz Ziarnik - Bydgoszcz ?
(R2)Andrzej Marynowski - Gdańsk ?
(R3)Romuald Łoś - Zielona Góra ?
72:60 73:40 73:40 73:20 72:40 :
73:20 ??:?? 73:40 72:00 72:00
74:60 73:80 75:80 73:80 72:60
73:40 74:80 74:00 74:00 ??:??
Uprawnieni do startu byli: A.Pogorzelski i Pa.Protasiewicz, których zastąpili rezerwowi: J.Gierzyński i M.Michaliszyn.
W biegu 11-tym prawdopodobnie Urbaniec został wykluczony po zakończonym biegu, który wygrał.
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.(źródło informacji - Krzysztof Batka)
Ćwierćfinał IMP - Tarnów 15/5/1975
1. (4)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp 3 3 3 3 2 14
2. (5)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp 3 1 3 2 3 12
3. (15)Marek Cieślak - Częstochowa 3 3 2 2 0 10
4. (9)Jan Ząbik - Toruń 1 3 3 1 2 10
5. (13)Jerzy Kniaź - Rzeszów 2 t 2 3 2 9
6. (8)Janusz Plewiński - Toruń 2 2 u 2 3 9
7. (16)Andrzej Jurczyński - Częstochowa u d 2 3 3 8
8. (10)Roman Kościecha - Toruń 3 3 d 0 2 8
9. (3)Marian Wardzała - Tarnów 2 d 2 1 3 8
10.(7)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp u 2 1 3 0 6
11.(14)Jerzy Owoc - Rzeszów 1 1 1 2 1 6
12.(6)Piotr Bruzda - Wrocław u 2 3 u 5
13.(1)Stanisław Bartnik - Tarnów 1 2 1 u 1 5
14.(11)Andrzej Mazur - Lublin 2 1 0 1 0 4
15.(12)Witold Zwierzchowski - Lublin 0 0 1 d w 1
16.(2)Stanisław Chorabik - Tarnów 0 d 0
Stanisław Nowak - Wrocław qns
(R1)Jerzy Kowalczyk - Częstochowa t 1 0 w
(R2)Jan Wilk - Rzeszów 0 1 1 1
(R3)Antoni Baran - Rzeszów ?
(R4)Jerzy Knyter - Toruń ?
81:20 81:00 81:20 84:40 82:00 :
80:40 81:00 81:00 82:00 ??:??
81:80 80:60 81:20 81:80 ??:??
81:80 81:20 ??:?? ??:?? ??:??
Uprawniony do startu był S.Nowak, którego zastąpił rezerwowy: M.Woźniak.
Sędzia - Aleksander Chmielewski tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników, nie wliczając Edwarda Jancarza.
Zmiany: R1 w 5 biegu za 13, R2 w biegach 5,18 za R1, R2 w 8 biegu za 12,
R1 w biegach 10,14,18 za 2, R2 w 19 biegu za 6.(źródło informacji - Andrzej Korzybski)
Ćwierćfinał IMP - Lublin 11/5/1975
1. ()Zygfryd Kostka - Wrocław 3 3 3 2 1 12
2. ()Piotr Pyszny - Rybnik 3 3 1 3 2 12
3. ()Erwin Brabański - Świętochłowice 1 2 3 3 3 12
4. ()Jan Chudzikowski - Wrocław 3 w 2 3 3 11
5. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice 0 1 3 3 3 10
6. ()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 3 3 3 d 0 9
7. ()Konrad Libor - Opole 1 3 2 2 1 9
8. ()Leonard Raba - Opole 2 1 2 2 2 9
9. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice 2 0 2 1 3 8
10.()Jerzy Kowalski - Leszno 1 2 1 2 2 8
11.()Czesław Piwosz - Leszno 2 2 d 0 1 5
12.()Kazimierz Pakulski - Łódź 2 1 1 w 0 4
13.()Stanisław Nocek - Lublin 2 0 1 1 0 4
14.()Zbigniew Studziński - Lublin 0 0 d 1 2 3
15.()Andrzej Wyglenda - Rybnik 1 1 0 0 2
16.()Zbigniew Jąder - Leszno 0 d 1 d d 1
17.()Eugeniusz Rak - Rzeszów 0 0 0 w 0
Zbigniew Krawczyk - Lublin qns
Jerzy Trzeszkowski - Wrocław qns
(R1)Joachim Hyla - Opole ?
(R2)Czesław Kolman - Łódź ?
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Uprawnieni do startu byli: Z.Krawczyk i Jerzy Trzeszkowski, których zastąpili rezerwowi: Cz.Piwosz i J.Chudzikowski.
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Półfinał IMP - Gorzów Wlkp 7/9/1975
1. (1)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 3 3 3 3 3 15
2. (13)Józef Jarmuła - Częstochowa 2 2 2 3 3 12
3. (9)Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp 2 1 2 3 2 10
4. (14)Andrzej Tkocz - Rybnik 3 3 1 1 1 9
5. (5)Ryszard Jany - Wrocław 2 0 2 3 2 9
6. (6)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 3 1 1 2 1 8+3(C)
7. (4)Jerzy Szczakiel - Opole 1 1 3 u 3 8+2(B)
8. (12)Stanisław Kasa - Bydgoszcz 3 0 3 0 2 8+1(A)
9. (8)Tadeusz Berej - Lublin w 2 3 1 1 7
10.(10)Zdzisław Dobrucki - Leszno 1 2 1 2 d 6
11.(15)Antoni Fojcik - Rybnik 1 1 1 1 2 6
12.(3)Zygmunt Słowiński - Wrocław 2 3 0 u 5
13.(7)Bernard Jąder - Leszno w 0 u 2 3 5
14.(16)Eugeniusz Błaszak - Gniezno u 3 w 1 1 5
15.(11)Bogdan Skrobisz - Gdańsk 0 2 2 0 0 4
16.(2)Leszek Marsz - Gdańsk 0 0 0 2 0 2
(R1)Andrzej Koselski - Bydgoszcz w 0
(R2)Andrzej Mielczarek - Gorzów Wlkp 1
Zygfryd Friedek - Opole qns
Zenon Urbaniec - Częstochowa qns
Henryk Żyto - Gdańsk qns
Marian Michaliszyn - Bydgoszcz qns
72:80 73:40 72:50 73:00 73:80 ??:??
73:40 74:20 75:30 73:60 74:70
75:00 73:60 73:70 74:50 74:00
73:90 ??:?? 74:30 74:50 ??:??
Sędzia - Jerzy Hłasko tabela biegów
Awans: sześciu najlepszych zawodników + finaliści IMŚ: Zenon Plech i Henryk Glücklich.
Zmiany: R1 w 2 biegu za 8, R2 w 2 biegu za 7, R1 w 19 biegu za 3.Półfinał IMP - Rybnik 7/9/1975
1. (1)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp 3 3 3 3 2 14
2. (8)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp 2 3 3 2 3 13
3. (2)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 1 2 3 3 3 12
4. (4)Paweł Waloszek - Świętochłowice 2 1 3 3 2 11
5. (16)Andrzej Jurczyński - Częstochowa 2 2 2 3 1 10+3
6. (14)Piotr Pyszny - Rybnik 3 3 1 0 3 10+d2
7. (7)Jerzy Kowalski - Leszno 1 3 2 2 2 10+wu
8. (12)Jerzy Kniaź - Rzeszów 3 0 2 1 3 9
9. (6)Erwin Brabański - Świętochłowice 3 0 1 1 2 7
10.(15)Janusz Plewiński - Toruń 1 2 1 2 0 6
11.(3)Jan Ząbik - Toruń 0 1 2 2 0 5
12.(13)Leonard Raba - Opole d 2 1 1 1 5
13.(10)Konrad Libor - Opole 2 1 u 1 1 5
14.(11)Jan Chudzikowski - Wrocław 1 0 0 0 1 2
15.(9)Zygfryd Kostka - Wrocław u 1 d d d 1
16.(5)Marian Wardzała - Tarnów 0 0 d 0
(R1)Czesław Piwosz - Leszno 0 d
Roman Kościecha - Toruń qns
Jacek Goerlitz - Świętochłowice qns
: : : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - Tadeusz Jabłoński tabela biegów
Awans: sześciu najlepszych zawodników + finaliści IMŚ: Edward Jancarz i Marek Cieślak.
Zmiany: R1 w biegach 15,20 za 5.
31. Finał IMP - Częstochowa 28/9/1975
1. (11)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp 3 3 3 3 3 15
2. (14)Marek Cieślak - Częstochowa 2 3 3 3 2 13+3
3. (12)Paweł Waloszek - Świętochłowice 2 3 3 2 3 13+2
4. (16)Józef Jarmuła - Częstochowa 3 t 2 3 3 11
5. (4)Henryk Glücklich - Bydgoszcz 2 1 3 3 0 9
6. (15)Ryszard Jany - Wrocław 1 1 2 2 2 8
7. (1)Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp 3 1 0 0 3 7
8. (13)Andrzej Tkocz - Rybnik 0 3 0 2 2 7
9. (5)Zenon Plech - Gorzów Wlkp 3 t 1 2 1 7
10.(10)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 0 2 2 1 1 6
11.(7)Andrzej Jurczyński - Częstochowa 2 0 1 1 1 5
12.(3)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp w 2 2 0 0 4
13.(2)Piotr Pyszny - Rybnik u 1 0 1 2 4
14.(6)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp 1 w 1 1 1 4
15.(9)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 1 0 1 0 0 2
16.(8)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp 0 0 0 w 0 0
(R1)Jerzy Kowalski - Leszno 1 2 0 2
(R2)Jerzy Kniaź - Rzeszów ns
75:60 75:00 74:00 74:40 76:30 75:40
74:90 74:00 75:70 74:50 74:60
74:00 74:10 74:50 75:10 75:50
74:40 75:50 75:10 74:90 74:20
Sędzia - Jerzy Rzerzycha tabela biegów
Zmiany: R1 w 1 biegu za 2, w 5 biegu za 5, w 6 biegu za 6, w 8 biegu za 16.
źródło informacji - MN